Podzim jim vyšel na jedničku s hvězdičkou, na jaře by na to chtěli navázat. Také kvůli tomu začali fotbalisté Speřic, vedoucí tým podzimní tabulky krajského přeboru Vysočiny, zimní přípravu již 2. ledna. „Začátky bývají kostrbaté, proto jsme na nic nečekali,“ usmíval se kouč celku z Pelhřimovska Jiří Holenda.

Současně také přiznal, že v předchozích letech začínal se svým mančaftem později. „Je tam rozdíl zhruba jednoho týdne. Má to však svůj důvod. Zatímco v předchozích letech jsme po konci podzimu ještě pár týdnů trénovali, tentokrát jsme se scházeli pouze jediný týden,“ prozradil.

Na průběhu, resp. náplni tréninkových jednotek se oproti minulosti příliš nezměnilo. „Scházíme se třikrát týdně. V neděli chodíme běhat v okolí Speřic, ve středu je na programu hala či posilovna, každý pátek pak máme zamluvenou umělou trávu v Humpolci. Tento model máme za poslední tři roky osvědčený, nijak jsme jej neměnili,“ potvrdil.

V sobotním utkání se v dresu Lomu, soupeře fotbalistů Humpolce (v pruhovaných dresech), objevila řada borců se zkušenostmi z první ligy na čele s Janem Šimákem.
Nový kouč fotbalistů Humpolce Veselý: Úvodní výhra je pro nás hlavně povzbuzením

V první polovině letošního ročníku tolik úspěšný kádr zůstává pohromadě, žádný odchod z něj se nekoná. „Naopak, po operaci kotníku se pozvolna vrací Martin Pohan. Už začal trénovat, ale zatím bez míče a běhat může pouze s částečným omezením,“ sdělil.

Start do jarní části sezony tak zřejmě ještě nestihne. „Během jara by měl být stoprocentně fit, ale pro první zápasy s ním asi ještě nebudeme moci počítat,“ předestřel Holenda.

Ten ale naznačil, že klub současně jedná o příchodu jedné posily. „S tímto hráčem už jsme domluvení, jeho jméno ale zatím nechci prozrazovat. Teď je to otázka jednání mezi kluby, protože hráčů, zvláště těch kvalitních, je dnes málo a nikdo ty své nechce pouštět jinam,“ zopakoval známou věc.

Brzkému startu do přípravy ve Speřicích odpovídá také počet přípravných utkání. „Málokdy jsme hrávali v zimě tolik zápasů, ale tentokrát jich máme opravdu dostatek,“ pochvaloval si kouč TJ Dálnice.

V prvním přípravném utkání zimní přípravy fotbalisté Pelhřimova (v bílých dresech) podehli Jindřichovu Hradci těsně 2:3.
Premiéra skončila prohrou, herně ale fotbalisté Pelhřimova rozhodně nezklamali

Herní premiéru si jeho ovečky odbudou třetí únorovou sobotu, kdy se zúčastní turnaje v Kamenici nad Lipou. „Tam budou kromě domácího celku také fotbalisté Lomu a Jindřichova Hradce. Oba působí v divizní skupině A, jde tedy o kvalitní soupeře,“ těšilo je.

Také protivníci Speřic v dalším průběhu přípravného bloku ovšem mají zvuk. Divizní Havlíčkův Brod a Ždírec nad Doubravou doplňuje ještě rezerva Líšně. „V předchozích letech jsme se často marně snažili domluvit zápas s celky z divize. Tentokrát ale vzešla iniciativa od nich, je vidět, že jsme pro ně zajímavým soupeřem,“ přemítal.

Na začátku března pak v Palčicích, nedaleko Vlašimi, lídr přeboru absolvuje čtyřdenní soustředění. „Už jsme zde v předchozích letech několikrát byly a pokaždé to bylo výborné. Jedeme tedy do známých míst. Ve čtvrtek a v pátek ještě budeme pilovat fyzičku, ale s míčem na noze. Druhá polovina soustředění už bude zaměřena vyloženě na herní stránku našeho projevu,“ naznačil Holenda.


Načítám tabulku …