Jsou si zřejmě souzení. Fotbalisté Herálce, účastníka krajské 1. A třídy na Vysočině, mají nového trenéra. Už počtvrté během dvou dekád se jím stal zanedlouho šedesátiletý Jiří Skála. „Herálec je mojí srdeční záležitostí, dlouho jsem se nerozmýšlel,“ přiznal ostřílený kouč.

Poslední dvě a půl sezony vedl celek z obce pod Žákovou horou Zdeněk Cach. Ten u mužstva skončil dvě kola před koncem uplynulého podzimu po pětibrankovém výprasku na hřišti Želetavy. Od té doby byl Herálec bez trenéra.

Podzim se divizním fotbalistům Ždírce nad Doubravou (ve žlutých dresech) příliš nevydařil. Do jara tak půjdou s jednoznačným cílem záchrany soutěže.
Mizerná koncovka? Na ofenzivě budeme pracovat, zdůraznil trenér Ždírce Votava

Své staronové svěřence Jiří Skála dobře zná. „Stále je v týmu spousta kluků, s nimž jsme tu sklízeli před lety velké úspěchy,“ připomněl.

Po podzimu čtrnáct bodů a až deváté místo, jen čtyři body od sestupu, jej neuspokojují. „Ten mančaft má rozhodně na víc. Spoustu zápasů jsem viděl a přišlo mi, že jsme ve druhých poločasech nestíhali. Navíc jsme o body často přicházeli lacinými taktickými chybami,“ všiml si.

Cíl pro jaro má jednoznačný. „Prioritou je záchrana v 1. A třídě. O ničem jiném nemá cenu se bavit. Musíme přes zimu kvalitně potrénovat, abychom začali sbírat body hned od úvodních jarních kol,“ neskrýval.

Na startu zimní přípravy hlásí divizní fotbalisté FC Žďas Žďár (v bílém) jednu personální ztrátu oproti podzimu. Do Rakouska se rozhodl zamířit Lubor Trojánek.
Na jaro bychom měli být řádně rozehraní, zdůraznil kouč fotbalistů Žďáru Pohanka

Před lety Skála dovedl Herálec až do krajského přeboru. Je to reálné i v blízké budoucnosti? „Asi ne, protože nás postupně bude čekat generační výměna,“ přemítal.

Zkušený kouč naposledy vedl fotbalisty Herálce od jara 2018 do léta 2019. Nejúspěšnější byl jeho druhý pobyt u mužstva. Ten skončil v červnu 2014 postupem mezi krajskou elitu, v níž pak celek v první polovině následujícího ročníku doslova zářil.


Načítám tabulku ...