Počítky doma v přestřelce zdolaly Moravec 4:3. „Určitě máme radost z prvních bodů, ale s hrou určitě spokojenost nebyla. Sice jsme byli lepší na míči, ale opět jsme zahazovali tutovky,“ stýskal si kouč SK Transformátor František Šustr.

Navíc jeho ovečky pár minut před koncem ztratily vedení 3:1. „Rozhodnuto mohlo být daleko dříve, jenže opět přišly naše zbytečné chyby. Vůbec jsme neměli pokrytý střed pole a hosté vyrovnali na 3:3,“ láteřil trenér Počítek.

Až branka Jurnečky v poslední minutě, který díky tomu zaznamenal hattrick, přinesla vysvobození. „Měli jsme velký tlak. Až z přímého kopu ale Jurnečka přesnou střelou přes zeď rozhodl,“ oddechl si Šustr.

Juniorka Nového Města (v bílých dresech) opět zvítězila, Moravec (v modrém) přišel v Počítkách o bod v poslední minutě.
Nižší krajské fotbalové soutěže. Nedvědice přivezla tři body navzdory oslabení

První bod v sezoně doma slavili také hráči Radešínské Svratky. S Dobronínem remizovali 2:2. „Herně jsme určitě byli lepší, ale naše šance jsme nedali. Na druhou stranu kluci dvakrát dotahovali vedení soupeře. Dobronín ničím nepřekvapil, hrál jen dlouhé balony přes útočníka Sedláčka,“ popsal průběh utkání lodivod Radešínky Martin Mužátko.

Na výkonu ovšem vidí zlepšení. „Když se podívám na tabulku, tak jsme hráli se čtyřmi celky z první pětky. Postupně se ale zlepšujeme. Pokud to takhle půjde dál, bude to dobré,“ dodal.

Shodné výhry 3:0 zaznamenali ve čtvrtém kole nejnižší krajské soutěže fotbalisté Hamrů nad Sázavou a Bohdalova.

Hamry, vedoucí celek soutěže, rozhodly o výhře v Jaroměřicích už v první půli, kdy dosáhly všech tří branek. „Nebyl to ale tak jednoznačný zápas. I domácí měli šance, byť je pravdou, že jsme byli lepším týmem,“ popisoval hrající kouč Kladivářů Vojtěch Zedníček.

Fotbalisté Nové Vsi (v modrém dresu Ondřej Starý) doma v neděli nečekaně podlehli Třebíči 0:1.
Měli jsme dost šancí na to, abychom vyhráli, řekl po první porážce Pohanka

Spolu se svými svěřenci tak dál bez ztráty bodu vládnou východní skupině 1. B třídy. „Teď hrajeme dvakrát doma, tam bychom asi neměli ztrácet body. Start se nám podařil, ale dál jdeme zápas od zápasu,“ dodal.

Potřetí v sezoně hrál Bohdalov před vlastními fanoušky a byla z toho opět výhra. Tentokrát to odnesly Přibyslavice. „Dá se říci, že to byl poklidný zápas. Kromě desetiminutového výpadku v první půli jsme herně vládli,“ popsal kouč Bohdalova Vítězslav Machatka.

Hosté tak utrpěli první prohru v sezoně. „Sice byli fotbaloví, ale fyzicky jsme měli navrch,“ těšilo jej.