Počítky na úvod deklasovaly Stařeč

Vysočina – Start do nového ročníku východní skupiny I. B třídy vyšel z šestice zástupců žďárského okresu pouze polovině z nich. Nováček z Počítek hned v prvním kole potvrdil, že nebude v nejnižší krajské soutěži pouze do počtu, Stařeč odjela domů se sedmigólovým výpraskem.

13.8.2018

Fotbalisté Nedvědice (v červeném) doma v neděli zdolali rezervu Velké Bíteše 2:0.Foto: Deník/ Jan Černo

NEDVĚDICE – V. BÍTEŠ B 2:0

Domácí měli od počátku herní převahu, v největších příležitostech však Vašíčka i Štefku vychytal gólman Matiášek. Hosté vyloženou šanci neměli, spíše sázeli na nakopávané balony. Po změně stran pokračovala herní převaha Nedvědice, góly však přišly až v úplném závěru zápasu. V 78. minutě Vašíček přesně přihrál na nohu Douška, který šikovnou střelou otevřel skóre zápasu. Rezerva Velké Bíteše potom logicky otevřela hru, ale pět minut před koncem si nepohlídala střídajícího Pokorného, který dal výsledku definitivní podobu – 2:0.

Góly: 78. Doušek, 85. Pokorný. Rozhodčí: Stratený. ŽK: 0:1. Diváci: 73. Poločas: 0:0. Nedvědice: Havlík – Krejčí, Štefka, Burýšek (65. Houdek), Sytař (85. Mareš), Trdý, Havlíček, Vašíček (82. Pokorný), Škutchan (69. Bracek), Prudký (46. Doušek), Jirásek. Velká Bíteš B: Matiášek – Hibš, M. Švanda (46. Hamřík), Mucha, O. Švanda (57. Paprskář) – Horký, T. Pelán, Rozum, Loup – Těšík, Burian (69. Jelínek).

POČÍTKY – STAŘEČ 7:0

Historická premiéra v krajské soutěži dopadla pro Počítky na jedničku s hvězdičkou. Od první minuty měly jasnou herní převahu, kterou v 17. minutě zúročil proměněným pokutovým kopem Jurnečka. Sedm minut před půlí ten samý hráč po standardní situaci zvýšil už na rozdíl dvou branek. Pět minut po změně stran pak po krásné individuální akci Jurnečka završil svůj hattrick – 3:0. Hráči SK Transformátor byli v absolutní pohodě, kterou postupně vyjádřili dalšími góly Řeháček, dvakrát Patrik Ločárek a na konečných 7:0 uzavřel skóre střídající Mario Filippi.

Góly: 17., 38. a 50. Jurnečka (první z PK), 54. Řeháček, 60. a 65. P. Ločárek, 79. M. Filippi. Rozhodčí: Landsman. ŽK: 1:0. Diváci: 150. Poločas: 2:0. Počítky: Šobej – Sláma, Odehnal, Řeháček, Beneš – Svoboda (63. T. Ločárek), Toman (85. Hájek), Mašek, P. Ločárek (72. Landsman) – Jurnečka (60. Zajíček), Halámka (56. M. Filippi).

BOHDALOV – MĚŘÍN 0:1

V malém okresním derby měli v první půli mírnou herní převahu hráči domácího Bohdalova. Ve 26. minutě vystřelil z hranice šestnáctky Koukal a orazítkoval tyčku hostující svatyně. Poté měl Bohdalov ještě jeden nebezpečný závar, který ale vyřešil gólman Jan Hladík. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 66. minutě, kdy přetažený centr krásnou střelou zakončil přesně Kožený – 0:1. Deset minut před koncem byl ve vápně faulován domácí kapitán Doležal, gólman Hladík však penaltu Šimka dokázal zneškodnit. Závěr už si Měřín pohlídal.

Gól: 66. Kožený. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 1:5. Diváci: 352. Poločas: 0:0. Bohdalov: J. Chalupa – Odehnal, Novotný, O. Chalupa, Skála – A. Neuman, Doležal, Šimek, A. Fabík (71. Boháček) – Koukal, Henzl (88. Pokorný). Měřín: J. Hladík – M. Hladík (52. Beran), Matoušek, Netolický, Polák, Láznička, Kuřátko (90. Kružík), Bublán, Kožený, Souček, Doležal (73. Pololáník).

ŠTĚPÁNOV – M. BUDĚJOVICE 2:5

Hostující Budějovice měly raketový start do utkání, už po čtyřech minutách hry je dostal do vedení Aleš Svoboda. Železáři se radovali ve 22. minutě, vyrovnání zařídil Ludvík – 1:1. Zřejmě rozhodující okamžik utkání přišel v 58. minutě, v níž načal svůj střelecký koncert hostující Stehlík, navíc v téže minutě musel za urážku rozhodčího předčasně pod sprchy domácí Feifer. Stehlík v 77. minutě zvýšil už na rozdíl dvou branek, Štěpánov však o minutu později vrátil do hry vlastním gólem Povolný – 2:3. Hosté si však závěr zápasu pohlídali, Sláma přidal v 84. minutě čtvrtou branku a o dvě minuty později završil Stehlík svůj hattrick a uzavřel skóre zápasu na konečných 2:5.

Góly: 22. Ludvík, 78. Povolný (vlastní) – 4. A. Svoboda, 58., 77. a 86. Stehlík, 84. Sláma. Rozhodčí: Invald. Bez ŽK. ČK: 1:0 (58. Feifer). Diváci: 80. Poločas: 1:1. Štěpánov: Dinga – J. Kintr, R. Hrubeš (78. Macháček), Novák, Veselský (79. Brázda), Sedláček, Kovalchuk, Feifer, Ludvík, Kutnyk, Šikula.

Autor: Tomáš Pohanka

13.8.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 14 000 Kč Pomocní dělníci ve výrobě VÝROBA KNEDLÍKŮ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme pouze pracovitost, flexibilní úvazek volitelný během týdne - vhodné pro matky s dětmi., první kontakt emailem nebo telefonicky /pracovní dny 8,00 - 17,00 hod./. Pracoviště: Josef částka - pekařská výroba, nám. Republiky, č.p. 72, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Simona Částková, +420 733 534 421. Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 23 000 Kč Ostatní řídící pracovníci v oblasti zdravotnictví Vedoucí domácí hospicové péče. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: , - řízení služby (vedení multidisciplinárního týmu pracovníků, organizace poskytovaných služeb, zabezpečení provozních záležitostí), - zajištění podpory umírajícím a jejich blízkým, - poskytování služby v domácím prostředí pacientů , Místo výkonu práce: okres Žďár nad Sázavou, Nástup: říjen 2018, případně dle dohody , Nabízíme:, - pracovní poměr na 1,0 úvazku,, - zajímavou, smysluplnou a zodpovědnou práci, , - možnost podílet se na rozvoji služby,, - odborné vzdělávání a supervizi, , - zaměstnanecké benefity, , - dobrý pracovní tým,, - zázemí stabilní organizace., Požadujeme:, - vzdělání potřebné na pozici všeobecné sestry nebo sociálního pracovníka podle platné legislativy, , - znalost legislativy (zdravotnická, sociální),, - předpoklady pro práci s umírajícími a jejich blízkými, , - schopnost samostatné i týmové práce, výborné organizační schopnosti,, - zodpovědnost, operativnost, profesionalitu,, - potřebu dále se vzdělávat a profesionálně růst,, - řidičský průkaz sk. B - aktivní řidič/ka,, - trestní bezúhonnost., Uvítáme:, - znalost problematiky paliativní péče., V případě zájmu o uvedenou pozici zasílejte motivační dopis a profesní životopis , na adresu Mgr. Jana Kincová Křížková, Oblastní charita Žďár nad Sázavou, Horní 22, 591 01 Žďár nad Sázavou nebo na email jana.kincova@zdar.charita.cz do 30. 9. 2018., Bližší informace: Mgr. Jana Kincová Křížková, mob.: 777 755 469, , email: jana.kincova@zdar.charita.cz. Pracoviště: Diecézní charita brno - oblastní charita žďár nad sázavou - správa, Horní, č.p. 1679, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Jana Křížková Kincová, +420 777 755 469. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 16 000 Kč Pomocní skladníci Pracovnice expedice. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Více jak 20 let vyrábíme společenské hry, hračky a v neposlední řadě také postavičky Igráčka. Naše hračky dělají jednak radost dětem, ale pomáhají také děti rozvíjet. , Práce u nás není složitá, ale zodpovědná - budete balit zboží na základě přijatých objednávek., Z povahy činnosti je tato práce vhodná spíše pro ženy., Základní podmínkou je chuť do práce a pozitivní nálada. , Nekvalitní výsledky a zahálka se u nás neschová., Budete součástí menšího kolektivu, kde si vzájemně lidé pomáhají, jde jim o kvalitu a spokojeného zákazníka., Hledáte zajímavou změnu?, Pak očekáváme Váš životopis. Zašlete na info@efko.cz. Odpovíme všem.. Pracoviště: Efko - karton, s.r.o. [942], Dolní, č.p. 347, 592 14 Nové Veselí. Informace: Marie Šindelářová, +420 737 278 991. Výroba - Výroba Seřizovači 23 000 Kč Seřizovači a obsluha ostatních obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) SEŘIZOVAČ / KA JEDNOÚČELOVÝCH STROJŮ. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hlavní náplň práce: , •seřizování a obsluha jednoúčelového CNC stroje, •výroba dentálních polotovarů a komponentů, •samokontrola kvality, •spolupráce s technologem, Požadujeme: , •orientace v technické dokumentaci a používání měřidel, •manuální zručnost, •chuť učit se novým věcem, •práce na 3 směny, •vzdělání v oboru není podmínkou, zaučíme vás, práce vhodná i pro ženy, Nabízíme: , › Zaučení v oboru výroby zdravotnických prostředků, › Zázemí prosperující české výrobní firmy, › Možnost osobního růstu, Pokud Vás naše nabídka oslovila, zašlete svůj životopis na pers@medin.cz, popř. nás kontaktujte na tel. č. 566 684 355, při osobní návštěvě si taktéž vemte svůj životopis., www.medin.cz. Pracoviště: Medin a.s., Vlachovická, č.p. 619, 592 31 Nové Město na Moravě. Informace: Magda Svobodová, +420 566 684 355.

Kanonýr Pavel Simr (v červeném) vystřelil dvěma góly Velkému Meziříčí bod na hřišti Hodonína za remízu 2:2.

Za remízu musíme být hodně rádi, přiznal střelec Pavel Simr

Fotbalisté béčka Žďáru (v bílých dresech) doma v neděli zdolali nevyzpytatelné Rapotice 3:1.

Víkend přinesl bodové hody

Hladík: Musíme zůstat pokorní

Nové Veselí – Skvělý start. Nic jiného se k začátku sezony v podání extraligových házenkářů Nového Veselí nedá říci. Po těsné domácí výhře nad Frýdkem-Místkem totiž hráči Sokola zvítězili i v Zubří, tentokrát 27:25. „Ty body teď ale musíme potvrdit doma proti Brnu,“ zdůraznil jinak spokojený trenér Nového Veselí Pavel Hladík.