Pomoci odvrátit by jej měl nový trenér, kterým se nestal nikdo menší než Pavel Procházka. Kovaný „Bystřičák“ a známý odborník, který si udělal největší jméno u mládeže FC Vysočina, ale také při angažmá u mužů Žďáru nad Sázavou či Nového Města.

A hned na startu zimní přípravy prohlásil, že osloví zkušené hráče, kteří loni v létě tým opustili. S úspěchem? „Ano i ne. Miloš Prášil s Markem Svobodou se zapojili, ale shodně museli chvíli vynechat kvůli problémům s kotníkem. Bohužel jsme přišli o Radka Sklenáře, který se také zapojil, jenže si teď na tréninku strhal achilovku, je už po operaci a my přišli o důležitého hráče,“ postýskl si Pavel Procházka.

A pokračoval. „Zaskočit za něj bude muset jeho bratr Zdeněk. Má už sice roky, ale pořád to má v noze. Zkoušel jsem i Luboše Zbytovského, ale ze zdravotních i rodinných důvodů to nedopadlo, vrátíme se k němu v létě,“ prozradil.

Po polovině ročníku patří fotbalistům Chotěboře (na snímku) třetí místo, se ztrátou tří bodů na vedoucí Okříšky. Podaří se jim na jaře zabojovat o historický úspěch?
Fotbalisté Chotěboře vyzkoušeli v přípravě jiný herní styl, teď je trápí absence

K tomu ještě jedna špatná zpráva pro fanoušky Bystřice. „Padrtka má problém se svalem, takže se nám to před startem jara trošku rozsypalo,“ neskrýval.

Dva příchody se přesto povedly. „Těší mě, že se po dlouhodobém zranění vrátil Zdeněk Černý. Bohužel i on má nyní zdravotní problém a jeho start v prvním jarním utkání je ohrožený. Z Dolní Rožínky pak dorazil ofenzivní záložník Jan Čermák. U něj to bude o aklimatizaci na rychlejší fotbal, protože dosud hrál v okresním přeboru,“ předestřel kouč Bystřice.

V sobotní generálce zdolali jeho svěřenci B-třídní Počítky jasně 4:0. „Výsledek vypadá dobře, ale nebyla to od nás žádná sláva. V první půli nám vázla kombinace, na přírodní trávě, kde jsme byli poprvé, se hráči hodně hledali,“ všiml si.

V posledním herním testu před začátkem druhé poloviny letošního ročníku se fotbalisté Okříšek (v červeném) rozešli smírně po remíze 1:1 s Šebkovicemi.
Generálka s velkými rozpaky. Fotbalisté Okříšek ovšem jsou na odvety připravení

Po změně stran zase účastníka elitní krajské soutěže trápila koncovka. „Měli jsme snad osm vyložených příležitostí, ale góly dali jen dva. Ta produktivita musí prostě být mnohem vyšší. Celkově byla úroveň zápasu jen průměrnou,“ zdůraznil.

V jarní mistrovské premiéře Bystřice zítra na domácí půdě vyzve fotbalisty Rapotic. Netradičně už ale dopoledne od 10.15. Důvod? „Někteří kluci hrají i hokej a reálně hrozilo, že by nemuseli být odpoledne k dispozici. Proto už dopolední čas výkopu,“ sdělil Procházka.


Načítám tabulku ...