Jsou jediní, kteří na podzim dokázali v elitní krajské soutěži vedoucí Pelhřimov obrat o body. Fotbalisté Nové Vsi zdolali největšího aspiranta postupu do moravskoslezské divize hned v úvodním kole. Ten pak už neztratil ani bod. „Pokud to půjde, ještě jednou bychom se s Pehřimovem chtěli utkat,“ tvrdí kouč Nové Vsi Václav Pohanka.

Při pohledu na tabulku letošního ročníku krajského přeboru Vysočiny jsou jeho slova naprosto pochopitelná. Klub z Novoměstska je s pětibodovou ztrátou po deseti kolech druhý.

Má ovšem zápas s třetími Speřicemi k dobru. „Pokud bychom jej zvládli, budeme na dostřel. Klíčové ovšem bude, kolik se toho vůbec ještě stihne odehrát,“ uvědomuje si.

Suverénně zvládnutým podzimem udělali fotbalisté Nedvědice (v červeném dresu) důležitý krok k postupu do 1. A třídy.
Kapitán Havlíček: Sice na tom můžeme vydělat, ale moc regulérní soutěže nebudou

Čím dál více totiž vypadá pravděpodobnější varianta, že se dohrají všechna podzimní utkání a následně se soutěže ukončí. A na základě výsledků z kompletně odehrané poloviny ročníku se utvoří konečné tabulky, včetně postupujících a sestupujících mužstev. „V tom případě by asi bylo hotovo. Pochybuji, že by Pelhřimov v těch třech utkáních, kdy hraje navíc dvakrát doma, ztratil nějaké body,“ domnívá se.

Proto by v Nové Vsi potřebovali, aby došlo k odehrání alespoň prvního jarního kola, v němž by zajížděli právě na hřiště lídra přeboru. „Po sportovní stránce je snad pochopitelné, že bychom si to chtěli s prvním týmem tabulky ještě jednou rozdat. Takovou motivaci by měl na našem místě asi každý klub,“ vysvětluje.

Pokud k tomu ale nedojde, zlobit se na Novoměstsku nebudou. „To mohu stoprocentně potvrdit. Ať už bude rozhodnutí svazu jakékoliv, budeme jej bez sebemenších výtek respektovat," zdůrazňuje Pohanka.


Načítám tabulku …