„Chtěli jsme před našimi fanoušky napravit dojem po výprasku v Šebkovicích. K vidění byl pěkný a kombinační fotbal bez nějakých tvrdších zákroků. Žďár patří ke špičce soutěže, ale ukázalo se, že pokud zápas odmakáme, můžeme se měřit s každým,“ těšilo kouče Radešínky Pavla Kříže.

Obehraná písnička

Těžký úkol čekal Moravec na půdě favorizovaných Rapotic. Ještě o půli to bylo nadějných 1:1, jenže pak hosté opět nezachytili, pokolikáté už, úvod druhého dějství a domů se vrátili s porážkou 2:4.

„Za našeho vedení 1:0 šel Juračka sám na branku, to mohl být zlomový moment, jenže nedal. K začátku druhé půle už ani nevím, co říci. Dávali jsme si tentokrát opravdu velký pozor, šli jsme na hřiště o pět minut dříve, abychom byli koncentrovaní, stejně nám to do branky dvakrát padlo… To už je pátý zápas v řadě se stejným průběhem, opravdu nevím, čím to je,“ láteřil lodivod Moravce Lukáš Broža.

Možná ještě rozezlenější byl však po nedělním domácím utkání v I. B třídě – skupině B se Stonařovem trenér Bohdalova Vítězslav Machatka. Více než samotná prohra 0:4 jej ovšem trápil způsob, jakým k ní došlo.

Ilustrační foto
Remíza více těšila Novou Ves, Bystřice venku padla

„Kdo utkání neviděl, tak tomu asi neuvěří, čímž ale nesnižuji výkon Stonařova. To, co my neproměníme, je až neuvěřitelné, opět včetně penalty. Poté sporné vyloučení, darovaná třetí branka… Výsledek je pro mě obrovským zklamáním, ale takový už je fotbal,“ lamentoval Machatka.

Napravili debakl

Znovu na vítěznou vlnu se vrátil nováček z Počítek. Proti béčku Velké Bíteše přišel po změně stran vítězný obrat z O:1 na 3:1.

„Po prohře 2:7 ve Stonařově jsme nastoupili spíše opatrně, inkasovali jsme po zbytečné chybě. Po změně stran už jsme převzali hru a hráči Bíteše nevěděli, kam dřív skočit, od 70. minuty pak hosté úplně odpadli. Stále se v soutěži učíme, minule nás Stonařov překvapil jednoduchou taktikou nakopávaných balonů,“ sdělil kouč Počítek František Šustr.

JEDENÁCTKA POD PŘEBOREM

BOREC KOLA: Lukáš Jurnečka (Počítky) – Zimní posila SK Transformátor opět potvrdila svoji platnost. Dva góly hbitého útočníka přispěly k vítěznému obratu proti béčku Velké Bíteše.
SMOLAŘ KOLA: Zdeněk Peňáz (Žďár B) – V okresním derby na půdě Radešínské Svratky byla po změně stran rezerva FC Žďas v tlaku a hnala se za vyrovnáním. V 72. minutě si však mladý záložník vstřelil smolného vlastence a hosté nakonec prohráli 0:3.
UDÁLOST KOLA: Mizérie Bohdalova. Loňský nováček se v novém ročníku I. B třídy neuvěřitelně trápí. Po třech kolech je bez bodu poslední, navíc při hrozivém skóre 1:10.

V jedné z největších příležitostí nedělního domácího utkání proti Uherskému Brodu trefil kapitán Vrchoviny Lukáš Michal (v zeleném) jen břevno hostující branky.
Nové Město dál trápí koncovka