I. A TŘÍDA – SKUPINA A

HERÁLEC – KOSTELEC 2:1

Fotbalisté Herálce začali nedělní utkání dobře, už po pěti minutách doputoval odražený balon na nohu Hamáka a na jeho nepříliš prudkou střelu gólman hostů nereagoval – 1:0. Už za dvě minuty ale střelou z velkého vápna vyrovnal Gabrhel. V 16. minutě však vrátil domácím barvám vedení Lukáš Cach, který se prosadil z trestného kopu. Po změně stran už si domácí v nepříliš kvalitní podívané náskok pohlídali.

Góly: 5. Hamák, 16. L. Cach – 7. Gabrhel. Rozhodčí: Šrámek. ŽK: 3:3. Diváci: 100. Poločas: 2:1. Herálec: Tichý – Černý, Okurka, Uchytil, L. Cach, Kovář, Bříza (46. Boháč), A. Cach (88. Najman), Veselský, Forchtsam, Hamák (74. Slováček).

I. A TŘÍDA – SKUPINA B

MORAVEC – JAROMĚŘICE 3:2

Prvních dvacet minut byl domácí celek jasně lepší, z několika šancí otevřel skóre střelou pod víko Filip Kudiovský. Jaroměřice se postupně zvedly a osamocený Dúcký ve 33. minutě šikovnou tečí vyrovnal – 1:1. Po změně stran byl Moravec v tlaku, ale prosadil se až v závěrečné desetiminutovce. V 81. minutě překonal gólmana hostů po samostatném úniku Juračka, o šest minut později zvýšil už na 3:1 hlavou Martin Černý. Na drama pak za chvíli zadělal Heralecký, ale tři body už si hráči Moravce vzít nenechali.

Góly: 10. F. Kudiovský, 83. Juračka, 87. M. Černý – 33. Dúcký, 88. Heralecký. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 3:2. Diváci: 105. Poločas: 1:1. Moravec: Lisý – F. Kudiovský, T. Toufar, Juračka (87. Hanák), Smolík, Kachlík (72. Červinka), Kovář (90. Cícha), M. Černý, Christian, Štěpánek, R. Toufar (8. P. Kudiovský).

I. B TŘÍDA – SKUPINA B

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE – POČÍTKY 4:2

Nováček začal na Třebíčsku výborně a krátce po čtvrthodině hry vedl už o dvě branky. Ve 3. minutě si Halámka naběhl na rohový kop a hlavou otevřel skóre zápasu. V 17. minutě centroval z levé strany Patrik Ločárek a z hranice šestnáctky se bombou prosadil opět Halámka – 0:2. Do poločasové přestávky už se na vedení Počítek nic nezměnilo.

Hned po změně stran však vystřelil domácí Kosmák a stoper Řeháček míč nešťastně tečoval do protipohybu gólmana – 1:2. Po hodině hry vystřelil z přímého kopu Svoboda a gólman Šobej se musel červenat – 2:2. Budějovice poté byly lepším celkem a v úplném závěru zápas dokonale otočily. V 89. minutě měl velkou příležitost hostující Jurnečka, nedal však, po rychlém brejku se naopak prosadil podruhé v utkání Kosmák. Minutu nato dal definitivní podobu výsledku Stark – 4:2. „Porážka po takovém průběhu mrzí,“ řekl kouč Počítek František Šustr.

Góly: 46. a 89. Kosmák, 61. Svoboda, 90. Stark – 3. a 17. Halámka. Rozhodčí: Bílek. ŽK: 0:1. Diváci: 70. Poločas: 0:2. Počítky: Šobej – Sláma, Odehnal, Řeháček, O. Toman (75. Zajíček) – T. Ločárek, F. Toman, Mašek, P. Ločárek – Jurnečka, Halámka (72. Svoboda).

MĚŘÍN – NEDVĚDICE 5:1

Do okresního derby vstoupili fotbalisté Měřína tím nejlepším možným způsobem. Už ve 2. minutě se po centru Doležala ve velkém vápně šikovně zorientoval Beran – 1:0. Na branku Nedvědice se pak valil jeden útok za druhým a během devíti minut se postupně prosadili Kružík, znovu Beran a Robotka. Na poločasových 4:1 korigoval ve 42. minutě Pokorný. Po změně stran viděli diváci jedinou branku, podruhé v utkání skóroval Kružík – 5:1.

Góly: 2. a 24. Beran, 21. a 52. Kružík, 30. Robotka – 42. Pokorný. Rozhodčí: Fryč. ŽK: 1:1. Diváci: 110. Poločas: 4:1. Měřín: J. Hladík – Matoušek, Netolický, Polák, Láznička, Beran, Kružík, Doležal (62. Marek), Jonáš, Robotka (46. M. Hladík), Vokoun (71. Pololáník). Nedvědice: Weinfurter – Veselský, Houdek, Trdý (77. Sýkora), Jirásek, P. Sytař, Štefka, Škutchan (62. Švestka), Havlíček, Pokorný (70. J. Sytař), Burýšek.

ŠTĚPÁNOV – BOHDALOV 4:2

Okresní derby nabídlo v první půli bojovnou hru, fotbalovější však byli hráči domácího Štěpánova. Do vedení šli ale hosté, ve 29. minutě si na dlouhý balon zaběhl Koukal, který využil zaváhání domácí obrany a otevřel skóre zápasu. Železáři však přispěchali s odpovědí hned za další dvě minuty, Karásek se krásně uvolnil na pravé straně, míč naservíroval na nohu Kovalchuka, který se nemýlil – 1:1.

Obrat zařídil v 51. minutě po rychlé brejkové situaci Kintr, opět po nahrávce agilního Karáska. V 70. minutě už to s Bohdalovem vypadalo ještě hůř, po dalším centru Karáska zakončoval Ondřej Hrubeš – 3:1. Svůj výborný výkon korunoval Karásek gólem v 83. minutě po rychlé samostatné akci. Hosté už stihli pouze korigovat, prosadil se Aleš Neuman.

Góly: 31. Kovalchuk, 51. D. Kintr, 70. O. Hrubeš, 83. Karásek – 29. Koukal, 88. A. Neuman. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 2:4. Diváci: 110. Poločas: 1:1. Štěpánov: Dinga – O. Hrubeš, Bohdan, Novák, Sabadashka, Sedláček, Kovalchuk, Karásek, D. Kintr, Kutnyk (85. Macháček), R. Hrubeš. Bohdalov: J. Chalupa – A. Fabík, Novotný, O. Chalupa, P. Neuman – A. Neuman, Krčál, Pokorný (75. Skála), Šimek – Koukal, Henzl.

Deset zápasů první ligy uzavřelo podzimní sezonu Žďárské ligy malé kopané.