Velmi jednoduchý postup měl obhájce vítězství z posledních dvou ročníků. Fotbalisté Nové Vsi v neděli zvítězili na půdě Myslibořic vysoko 9:1. „Soupeř působí v okresním přeboru Třebíčska, rozdíl tří úrovní tak musel být znát. Od prvních minut proto bylo jasné, jak utkání dopadne,“ prozradil trenér Nové Vsi Petr Nedvěd, který si tak odbyl premiéru na lavičce svého nového celku.

Jako generálka na další ročník krajského přeboru ovšem utkání celku z Novoměstska příliš posloužit nemohlo. „Chtěli jsme si něco vyzkoušet, ale vzhledem ke kvalitě soupeře se dá těžko říci, zda se nám to podařilo. Doufám, že už se v týdnu sejdeme konečně kompletní,“ vyslovil své přání Nedvěd.

Spokojený jen s postupem do semifinále byl po výhře 3:1 v Křižanově trenér fotbalistů Nedvědice. „Bohužel rozhodčí připustil příliš tvrdou hru, kterou odnesli zraněním dva hráči, další jsou pak pořádně pokopaní,“ zlobil se Radek Šikola.

Šance byly v sobotním utkání předkola MOL Cupu mezi fotbalisty FC Žďas (v bílém) a Velkou Bíteší na obou stranách. Góly však střílel jen domácí celek.
Víkendové ozvěny MOL Cupu: O postupujících často rozhodovala pouze koncovka

Proto byl rád, že už má jeho celek zápas za sebou. „Snažili jsme se hrát fotbal, ale díky tvrdé hře soupeře a benevolenci sudího to moc nešlo. Naproti tomu Křižanov pouze nakopával dlouhé balony,“ popisoval.

S tím si ovšem mužstvo z Bystřicka dokázalo poradit. „Trošku jsem s tím počítal, proto jsem nasadil mladé a běhavé kluky. Do středu obrany pak dva vysoké hráče, kteří si poradili s hlavičkovými souboji,“ pochvaloval si.

Před úvodním zápasem nového ročníku 1. A třídy, v níž si Nedvědice v neděli odbude historickou premiéru, však má zkušený kormidelník stále dost starostí. „Pořád děláme až příliš chyb. Jsem zvědavý, jak si v neděli s béčkem Žďáru poradíme, ale moc si od toho raději neslibuji,“ varoval Šikola.

Fotbalisté Pelhřimova (v bílých dresech) jsou největšími aspiranty na postup do divize, kde by na ně čekalo atraktivní derby s Humpolcem (v pruhovaném).
Rozhodnuto. Moravskoslezská divize se bude od přespříští sezony znovu rozšiřovat

Dalšími dvěma postupujícími byly Fotbalová škola Třebíč, jenž zdolala Velký Beranov 2:1, a Světlá nad Sázavou.

Ta vyhrála v Bedřichově 3:0, když branky její hráči stříleli v úplných závěrech obou poločasů. „Celý zápas jsme dominovali na míči a korunovat naši převahu jsme dokázali dvěma slepenými góly na konci první půle,“ nastínil kouč Světlé Tomáš Frejlach.

Pojistka pak přišla chvíli před závěrečným hvizdem. „Zápas jsme měli pod kontrolou, myslím, že náš postup byl zasloužený. I Bedřichov ale měl své šance,“ dodal,