Už jen krůček k dovršení zlatého hattricku jsou v krajském poháru Vysočiny fotbalisté Nové Vsi.

Ve středečním prvním semifinálovém duelu tohoto ročníku zvítězil účastník krajského přeboru nad FŠ Třebíč na její půdě 2:1. Branky vítězů stříleli v první půli Sedler a Krbálek, za domácí už jen snížil Hobza. „Třebíč má ale výborný tým, byl to náročný zápas,“ prohlásil po postupu do finále kouč Nové Vsi Petr Nedvěd.

Ten měl po nedělním debaklu 1:6, který jeho svěřenci utrpěli v dalším kole krajského přeboru při derby v Novém Městě na Moravě, co dělat. Potvrdilo se však, že Nová Ves má hodně zkušený tým.

„Kluci si uvědomili, co bylo v neděli špatně a k pohárovému utkání přistoupili tak, jak bylo potřeba. Všichni to odmakali na sto procent, za příkladnou bojovnost a nasazení je musím pochválit," vysekl svému celku poklonu trenér klubu z Novoměstska.

Na držení míč byl ovšem lepší již jistý vítěz východní skupiny I. A třídy. „Držení míče bylo určitě jednoznačně ve prospěch Třebíče. My jsme hráli z bloku a sázeli na brejky. To se nám vyplatilo, v první půli jsme dvakrát udeřili. Domácí po pauze snížili, šance pak byly na obou stranách, ale skóre se už nezměnilo," popisoval.

Fotbalová škola ovšem svým výkonem naznačila, že v dalším ročníku krajského přeboru nebude jako nováček jen do počtu. „Podle mého se v přeboru dlouho neohřejí. Troufnu si říci, že jsme na jaře proti lepšímu mančaftu nehráli. Třebíč má mladé a šikovné kluky, výborné na balonu, ale také silově dobře vybavené," ocenil Nedvěd.

V případě úspěchu i ve finále završí Nová Ves zlatý hattrick. V roce 2021 zdolala ve finále Rapotice 6:2. O rok později se jí do cesty postavil celek Sapeli Polná, který ovšem prohrál 0:3. Bude Nová Ves úspěšná i potřetí?

Druhý semifinálový duel, v němž Světlá nad Sázavou přivítá Nedvědici, se hraje poslední květnovou středu od 17.00.

SEMIFINÁLE KRAJSKÉHO POHÁRU
FŠ TŘEBÍČ - NOVÁ VES 1:2 (0:2)
Góly: 56. Hobza - 5. Sedler, 25. Krbálek. Rozhodčí: Niederle. ŽK: 2:5. Diváci: 120. FŠ Třebíč: Pospíchal - Němeček, Švéda, Hráček, Zerhau, Matušina (73. Vojáček), Brovchenko (54. Zacha), Bulíček (73. Raitmajer), Hobza, Syrový (65. Šimka), Jurda (46. Adam). Nová Ves: Fuksa - Komínek, Dacer, Krbálek (90. Růžička), Peňáz (46. Jinek), Ptáček (90. Novotný), Sedler, Žák, Kuchta, P. Šandera, O. Šandera (77. Nečas).