A motivaci má výběr Krajského fotbalového svazu Vysočina obrovskou. „Když už jsme ve finále, budeme chtít soutěž vyhrát a zajistit si tak účast na turnaji v Bosně a Hercegovině, který je kvalifikací na mistrovství Evropy amatérského fotbalu UEFA Region´s cup,“ neskrýval jeden z trojice trenérského triumvirátu na lavičce Vysočiny Václav Pohanka.

Jaká vlastně byla dosavadní pouť výběru Kraje Vysočina v tomto ročníku? V prvním kole, hraném na počátku října, zdolal tým, který složili trenéři Richard Zeman (jinak trenér Pelhřimova – pozn. red.), Václav Pohanka (Žďár n. S.) a Josef Soural (H. Brod), zástupce jižní Moravy 3:1.

Bylo to poprvé po předchozích dvou ročnících, kdy celek z Vysočiny přešel brány prvního kola. „Chtěl bych klukům poděkovat za skvělý přístup a výborný taktický výkon. Po zásluze jsme byli odměněni postupem do dalšího kola,“ lebedil si loni na podzim Richard Zeman.

Fotbalisté Bobrové (v oranžových dresech) se stali okresním přeborníkem na Žďársku pro soutěžní ročník 2023/2024.
MISTŘI! Fotbalisté Bobrové se dočkali historického postupu do krajské I. B třídy

Ve čtvrtfinále, které se hrálo na konci listopadu na umělé trávě v Humpolci, předvedli borci z Vysočiny famózní výkon. Středočeský kraj totiž vyfasoval tvrdý direkt v podobě výprasku 1:7, cestu do semifinále tak měl celek, tvořený převážně hráči vysočinských klubů v moravskoslezské divizi D, otevřenou.

V květnovém semifinále, které se hrálo v Dolním Němčí, pak fotbalisté z Vysočiny opět nezaváhali. Hráče „domácího“ Zlínského kraje totiž po dvou penaltových trefách Vopršala a jedné Severy zdolali poměrem 3:1. „Bylo to vyrovnané utkání, v němž nebylo k vidění příliš šancí,“ konstatoval Pohanka.

Druhou červnovou středu odpoledne tak mohou fotbaloví fanoušci z Vysočiny dorazit do Nasavrk, aby podpořili krajský výběr při jeho poslední překážce na cestě za postupem na evropský šampionát.