Slova generálního sekretáře Fotbalové asociace Jana Paulyho z minulého týdne rozvířila stojaté fotbalové vody. Podle něj by totiž mě(moh)lo brzy přijít rozhodnutí české vlády, po němž by amatérské kluby mohly začít s tréninkem.

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. „Bylo by to samozřejmě fajn, ale zvláštní význam tomu nepřikládám. Beru to pouze jako jedno z noha prohlášení, které čas od času vystřelí do éteru,“ sdělil k tématu trenér fotbalistů Nové Vsi u Nového Města na Moravě Václav Pohanka.

Trenér fotbalistů Velkého Meziříčí Jan Šimáček počítá s tím, že zkrácená jarní část bude pro jeho svěřence poměrně hektická.
Bude nás čekat něco jako play-off, říká trenér meziříčských fotbalistů Šimáček

Což prý ovšem neznamená, že by si nepřál rozjetí soutěží. „Asi jako každý. Je to nesmírně dlouhá přestávka, podle mého musí fotbal každému, hráčům, trenérům i fanouškům, nesmírně chybět,“ neskrýval.

Jeho svěřenci v tomto směru nejsou výjimkou. „Kluci mi v posledních týdnech několikrát volali s tím, zda nemám nějaké nové informace. Už je asi hodně svrbí nohy,“ pousmál se.

Potěšitelná ovšem může být pro kouče i hráče klubu z obce s nejdelším názvem v republice jiná věc. Pokud se začne hrát, dohrají se podzimní tři kola, navrch k tomu i první jarní. A právě v něm by došlo na možné ideální vyvrcholení letošního ročníku elitní krajské soutěže na Vysočině.

Miloš Prášil (v červeném) musí tu a tam plnit v bystřické ofenzivě hned několik různých rolí.
Omezit sportování byla velká chyba, nebral si servítky útočník Prášil

V souboji prvního s druhým by na úplný závěr Pelhřimov vyzval Novou Ves. „Od začátku sezony se netajíme tím, že chceme největšímu aspirantovi postupu do divize jeho cestu pořádně ztížit. Pokud by k tomu utkání došlo, moc bychom se na něj těšili,“ přiznal.

Postupové choutky byste však v klubu z Novoměstska hledaly marně. „To vůbec neřešíme. Ano, vyhrát soutěže chceme, kdo by také nechtěl. Ale nic dalšího bych v tom nehledal,“ dodal Pohanka.


Načítám tabulku …