Ze sobotního programu na sebe poutá pozornost záchranářský souboj mezi tabulkově dvanáctým HFK Třebíč a jedenáctou Přibyslaví.

Třebíčský klub si před jarní premiérou věří. „Na jaro jsme nachystaní dobře a máme jediný cíl: Záchranu soutěže,“ vyhlašuje jasně před startem jarní části hrající asistent HFK Třebíč Radek Durda.

Tým proto v zimě výrazně posiloval. „Přivedli jsme italského brankáře, ze sousední FŠ Třebíč přišli na přestup čtyři hráči. Navíc řešíme příchod ještě jednoho zahraničního hráče do pole. Zimní příprava byla kvalitní a věříme, že se nám podaří soutěž udržet,“ dodal.

V úvodním jarním kole v sobotu zajíždí fotbalisté Žďáru (v bílém) na půdu Havlíčkova Brodu. Hráči Slavoje Polná (v barevné kombinaci) doma v neděli přivítají Tasovice.
Jarní start okoření dvě krajská derby. Zahájí Polná záchranářskou misi vítězně?

Z nedělního kvarteta zápasů slibuje mnohé střet prvního s třetím celkem podzimní tabulky. Vedoucí Speřice doma přivítají Sapeli Polná.

Podzimní vzájemný duel skončil loni v srpnu drtivou výhrou Speřic 5:0. „Podzimní časy jsou pryč a Polná udělala velký kus práce. Také přípravu měla herně i výsledkově zajímavou. Chceme hrát ofenzivně a soupeřovi vnutit naši hru tak, abychom je předčili rychlostí a dobrým zakončením,“ sdělil kouč Speřic Jiří Holenda.

Terén hřiště celku z Pelhřimovska by měl být dobrém stavu. „Terén je vynikající. Už týden hřiště zavlažujeme, takže bude určitě dobře připravené. Na něj se vymlouvat moci nebudeme,“ pousmál se.

Nedostatek štěstí, nebo realita? Autor těchto řádek je přesvědčený, že v případě vyřazení Česka ve fotbalové baráži o světový šampionát v Kataru spíše to druhé.
Fotbalová glosa: Co je víc než jeden Schick?

V táboře hostů řeší před zápasem menší problémy se sestavou. „Někteří kluci nejsou úplně fit, proto visí nad třemi nebo čtyřmi z nich otazník. I tak se ale nemáme čeho bát, Speřicím máme co vracet, v tomto zápase můžeme jen a jen získat. Mohl by to být pěkný fotbal,“ komentoval trenér Sapeli Jiří Babínek.

V souvislosti se složením základní sestavy také váhá nad taktikou. „Pokud budeme mít kvalitu dopředu, rozdáme si to s nimi na férovku. Jestliže se ale ti zranění hráči nevrátí, budeme muset zvolit spíše defenzivnější variantu. To je prostě realita,“ doplnil lodivod Polné.

KRAJSKÝ PŘEBOR VYSOČINY - 15. KOLO
SOBOTA: HFK Třebíč – Přibyslav, Chotěboř – Nové Město B, Žirovnice – Okříšky (vše 15.00).
NEDĚLE: Pelhřimov – Bedřichov (10.15, UT), Velké Meziříčí B – Náměšť nad Oslavou-Vícenice (14.00, UT), Speřice – Sapeli Polná, Ledeč nad Sázavou – Nová Ves (oba 15.00).


Načítám tabulku …