Týdeník Vysočina pokračuje v hodnocení podzimní části letošního ročníku nižších krajských fotbalových soutěží na Vysočině z pohledů klubů ze žďárského okresu. Tentokrát se podíváme na výsledky dvou mužstev v 1. B třídě.

1. B TŘÍDA – SKUPINA A
10. FO SK SVRATKA
Dá se říci, že kopírují loňský podzim. Po svém návratu do krajských soutěží se fotbalisté Svratky zařadili k průměru 1. B třídy. Z něj na podzim příliš nevybředli. A mohlo být i hůř. Nebýt vydřené domácí výhry v závěrečném utkání předčasně ukončeného podzimu proti Habrům, byla by Svratka na posledním místě tabulky.

Svěřenci trenéra Kamila Sádovského se mohou pochlubit poměrně slušnou defenzivou. Naproti tomu jen čtrnáct vstřelených branek z devíti utkání je rozhodně důvodem k zamyšlení. Tabulka je ovšem nesmírně vyrovnaná, jarní záchranářské boje se budou týkat všech mužstev od pátého místa.


Načítám tabulku ...

1. B TŘÍDA – SKUPINA B
11. FC PBS VELKÁ BÍTEŠ B
Trošku v kontrastu s podzimní jízdou áčka v divizi jsou výsledky velkobítešské rezervy. Však také její trenér Jiří Jelínek neskrýval rozčarování nad nevalným ziskem dvanácti bodů.

Ty jeho hráči vybojovali výhradně v zápasech v domácím prostředí. Na půdě svých soupeřů byli jaloví, tomu také odpovídá nejhorší bilance ze všech čtrnácti mužstev v soutěži. Rezerva Bíteše byla totiž na podzim jediným týmem, který venku ani jednou nebodoval.

Pozitivem ovšem bylo zapojení mladých hráčů, kteří dostávali, při absenci těch zkušených, dostatek prostoru. Byť tomu současné postavení příliš nenapovídá, záchranářské starosti by v Bíteši mít nemuseli. Chce to ovšem začít bodovat i na hřištích soupeřů.


Načítám tabulku ...