Poté, co týden zpět prohráli na hřišti beznadějně poslední rezervy Velkého Meziříčí, navrch přišli o dva vyloučené hráče, nebyli před utkáním s na jaře dobře hrajícími Rapoticemi hráči Slavoje v ideálním rozpoložení.

Nad složením základní sestavy museli v Žirovnici dlouho dumat. „Měli jsme to složité, protože kádr není široký. Doplnili jsme jej hráči z béčka a musím říci, že všichni v sobotu příkladně bojovali,“ potěšilo trenéra Slavoje Jána Kubíka.

Přitom z Rapotic, které získaly v předchozích třech kolech sedm bodů, šel trošku strach. „Věděli jsme, že mají kvalitní osu, ale dobře jsme se na to připravili. Herně jsme nijak nezaostávali,“ povšiml si.

Na vedoucí gól Hřebeckého odpověděl po změně stran hostující Šmarda. Mančaft z Pelhřimovska to ovšem nepoložilo a veterán Houška mu zajistil tři body. „Těší mě, že jsme na vyrovnání dokázali odpovědět. Tým ukázal vnitřní sílu,“ uznal Kubík.

Nečekanou prohru 2:3 ve Velkém Meziříčí tak jeho svěřenci dokázali napravit. „Dostali jsme ze tří standardek tři góly, to se nemůže stát. Navrch jsme byli nedisciplinovaní a inkasovali dvě červené karty,“ zlobil se.

Nebylo to přitom na jaře poprvé. „Museli jsme se tento týden dát dohromady. Takto přece nemůžeme hrát. Za čtyři zápasy jsme dostali čtyři červené, to přece není možné,“ čertil se.

V tabulce tak Žirovnice poskočila na deváté místo s šestibodovým náskokem na sestupové pozice. „Každý bod je v naší situaci cenný, proto bylo důležité, že jsme vyhráli. Teď se nacházíme trošku v útlumu, ale doufám, že se to postupně srovná a budeme tabulkou stoupat,“ uzavřel Kubík.


Načítám tabulku ...