Jasný cíl si vytyčili fotbalisté Bedřichova. „Po sestupu okamžitý návrat do elitní soutěže na Vysočině,“ tvrdí trenér Zbyněk Peštál. Svou letní práci zúročil jihlavský tým v prvním ostrém testu na hřišti nevyzpytatelné Mírovky. Naprosto ovládl první poločas, když si vytvořil čtyřbrankový náskok. Domácí tým se zmohl pouze na korekci na 1:4 deset minut před koncem po trefě Macha.

Pohár KFS Vysočina
Mírovka – Bedřichov 1:4. Poločas 0:4. Branky: 80. Mach – 13. Diviš, 27. Samek, 29. Neuwirth, 44. Göth. Křižanov – Rapotice 3:3. PK 4:3. Poločas 3:0. Branky: 9. (pen.), 35. a 44. Škorpík – 52. Laš, 53. a 64. Durajka. Myslibořice – Kouty 1:1. PK 9:8. Poločas 0:1. Branky: 80. Vejvoda – 20. Mencák (vlastní). Velký Beranov – Slavoj Polná 2:1. Poločas 0:0. Branky: 89. Ganzwohl, 90. (+1) Sommer – 47. Pecina (pen).

Dva rozdílné poločasy byly k vidění v Křižanově. Nováček krajského přeboru z Rapotic nevzal na vědomí kvality Michala Škorpíka a po jeho hattricku to bylo po prvním dějství 3:0. Hostům se pak vydařil vstup do druhé půle, ale psychickou výhodu po vyrovnání na 3:3 využít nedokázal. Na tahouna Durajku nikdo nenavázal. Penaltový rozstřel pak dopadl lépe pro Křižanov.

K penaltové loterii došlo i v Myslibořicích. Účastník okresního přeboru Třebíčska v něm měl pevnější nervy než Kouty. Přitom vyrovnal až deset minut před koncem zásluhou střelce Pavla Vejvody. Takřka dvě stovky diváků potom vybuchly nadšením.

Netradiční derby se odehrálo ve Velkém Beranově. Tam přijel s visačkou favorita polenský Slavoj a zdálo se, že po proměněné penaltě Peciny dokráčí k povinnému vítězství. Jenže exdivizní celek, který dokázal v Mol Cupu v nedávné minulosti potrápit i pražskou Spartu, totálně vyhořel v závěru. Góly Ganzwohla a Sommera v posledních dvou minutách odšpuntovaly překvapení.

V naší fotogalerii si prohlédněte dění v utkání Mírovka - Bedřichov.