Život je plný paradoxů, fotbal samozřejmě není výjimkou. V Nové Vsi se totiž trenéři dlouhá léta příliš neměnili. Od roku 1988 vedl tým, který působil v 1. B třídě tehdejší Jihomoravské fotbalové župy, dlouhých jedenáct let František Šandera.

Štafetu po něm převzal Jan Nečas, který celek vedl jen o rok méně. Právě za jeho vedení začínal na podzim 2005 tehdy osmnáctiletý Krejčí poprvé dostávat šanci. „Honza Nečas hodně dbal na fyzickou připravenost. Důraz, nasazení a bojovnost, to byly atributy, kterými jsme se tehdy ve hře prezentovali,“ vzpomíná Krejčí.

Nová éra se začala v klubu na Novoměstsku psát v létě roku 2009, kdy celek převzal žďárský trenér Miloš Myslivec. Vybojoval s ním další postup do krajského přeboru Vysočiny, pro Novou Ves už třetí během pěti sezon, a odešel do sousední Vrchoviny. Na lavičce jej nahradil další trenér ze Žďáru, Vítězslav Machatka.

Jeho angažmá trvalo tři sezony, po sestupu z krajského přeboru v ročníku 2012/2013 musel od mužstva odejít. „Oproti Nečasovi to přece jen byl rozdíl. Miloš Myslivec přinesl spoustu nových věcí, především v taktice a organizaci hry. Naší hře vtiskl jasný řád, trenér Machatka pak na něj mohl navázat. U něj ale přece jen bylo cítit, že více věří zkušenějším hráčům. Těm mladším tolik příležitostí nedával,“ vzpomíná.

V červnu 2013 se u mužstva objevuje další nový kouč Josef Starý, coby asistent navrátilce Jana Nečase. Po třech letech se jim pak s omlazeným kádrem podařil návrat do elitní krajské soutěže. Po vydařené premiérové sezoně ale k mužstvu přivedli nového lodivoda. Tím byl Radek Šikola z Nedvědice. „Také on celek opět někam posunul. Hned na samotném začátku jeho působení v Nové Vsi nám ale říkal, že se více soustředí na ofenzivu. Ty tři roky to potvrdily, rozhodně jsme byli mužstvem, které hrálo hodně dopředu,“ připomíná.

K poslední změně došlo před pár týdny. Klubové vedení se rozhodlo spolupráci s Radkem Šikolou ukončit a k týmu angažovalo Václava Pohanku. Teprve jednatřicetiletý odchovanec klubu se tak přes Vrchovinu, Jihlavu, Žďár, působení v Rakousku a opět Žďár vrátil na rodnou hroudu. „Na spolupráci s novým koučem se docela těším. Bude to pro nás zase něco nového, pro tým je to určitě oživení,“ věří stoper Nové Vsi.

Právě pro něj bude poslední změna na trenérském můstku docela zásadní. Nový kormidelník Nové Vsi se totiž netají tím, že chce tým naučit zónovou obranu. „Přiznám se, že jsem zónu nikdy nehrál, za všech trenérů jsme hráli na klasického stopera, toho posledního za celou obranou. Na druhou stranu z toho ale nemám strach, v kabině máme spoustu kluků, kteří se zónovým bráněním mají bohaté zkušenosti. Bude to prostě něco jiného,“ vysvětluje Krejčí.