Byl to okamžik, s nímž už příliš nepočítal. Kouč juniorky Nového Města na Moravě Petr Follprecht už se smiřoval s tím, že také příští sezonu budou jeho ovečky dál působit v 1. A třídě.

Jenže pak se to stalo. „Zavolal mi předseda klubu René Horákovský s tím, že pro mě má dobrou zprávu. Prý jsme dostali nabídku postupu do krajského přeboru za končící Šebkovice, tak zda ji bereme,“ zasmál se při této vzpomínce Follprecht.

Jeho reakce nebyla nikterak přehnaná. „Sdělil jsem mu, že si potřebuji vzít čas na rozmyšlenou. Hned jsem ale věděl, že určitě řeknu ano. Což se také hned druhý den stalo,“ popsal.

Po postupu v semifinále krajského poháru přes Světlou dělí fotbalisty Nové Vsi (ve žlutých dresech) od celkového triumfu poslední překážka.
Pohodový postup? První půle výborná, druhá prakticky o ničem, popisoval Pohanka

Po dvou nedohraných ročnících, v nichž v 1. A třídě pokaždé bojovali o postup, nebere Follprecht toto rozhodnutí za nespravedlivé. „Myslím, že jsme si postup za poslední dvě sezony zasloužili. Hlavně za tu minulou, kdy jsme byli na čele tabulky a měli solidní náskok. Vybojovat si jej na hřišti by ovšem bylo každopádně lepší,“ postýskl si lehce nad chybějícími emocemi z postupových oslav přímo na hřišti.

Přitom však stačilo málo a měl by i se svými ovečkami ještě jednou smůlu. Ve druhé skupině 1. A třídy ovšem měla vedoucí Kamenice nad Lipou v nedohrané soutěži o tři body méně, což rozhodovalo.

Rovněž svěřenci jednatřicetiletého kormidelníka se na boje v elitní krajské soutěži těší. „Klukům jsem samozřejmě volal a všichni z toho byli nadšení. Aby ne, když jsme si cíl postupu o patro výš vytkli už před dvěma roky,“ připomněl.

V červnových přípravných duelech zkouší trenér fotbalistů Velkého Meziříčí (v červeném) Jan Šimáček všechny možné varianty herního schématu.
Změní herní styl? Budu o tom uvažovat, přemítal kouč fotbalistů Meziříčí Šimáček

Velkou výhodou nováčka krajského přeboru bude sehranost, ale také relativně slušná šířka kádru. „Tým je pohromadě už nějakou dobu. Navíc se podařilo vhodně skloubit zkušenosti ostřílených hráčů s dravostí těch mladších,“ pochvaloval si kouč béčka Vrchoviny.

Dobrovolný sestup Šebkovic o patro níž, na němž Nové Město „vydělalo“, zřejmě bude znamenat i změny v průběhu letní přípravy. „Zatím je to ještě příliš čerstvé, podrobnosti proto nyní nepovím. Ale asi letní přípravu zahájíme o týden dříve a možná si dáme o něco intenzivnější dávky,“ nastínil.

Nejvyšší krajská fotbalová soutěž na Vysočině získá příchodem béčka Vrchoviny o jedno žhavé derby navíc. Jeho vzájemné souboje se sousední Novou Vsí slibují už nyní hodně atraktivní, ale současně také vyhecovanou podívanou.