Týdeník Vysočina se v následujících několika týdnech zaměří na hodnocení nižších krajských fotbalových soutěží na Vysočině. Lépe řečeno na výkony a především výsledky zástupců žďárského okresu v nedohrané podzimní části ročníku 2020/2021.

Jako první přišla na řadu východní skupina 1. A třídy. V ní letos působí sedmička klubů ze Žďárska. A ty se rovnoměrně rozprostřely v průběžné tabulce. Naše pozornost se nyní zaměří na nejlepší kvarteto, které jsme oznámkovali jako ve škole.

1. A TŘÍDA – SKUPINA B
1. SFK NOVÉ MĚSTO B
Když svěřenci teprve třicetiletého kouče Petra Follprechta na úvod sezony deklasovali nevyzpytatelné Rapotice na jejich půdě vysoko 7:2, mohl to kdekdo brát jako náhodu. Jenže další výsledky potvrdily, že tomu tak rozhodně nebylo. Ustálená sestava předváděla doslova jednu kanonádu za druhou a jedinou prohru utrpěla pouze na hřišti silného Měřína. Hlavní kandidát postupu je před jarními odvetami už s předstihem jasný.
ZNÁMKA TÝDENÍKU: 1

Marek Zúbek působí ve fotbalovém klubu FC PBS Velká Bíteš ve dvou rolích. Vedle té trenérské ještě vykonává také funkci jednatele ambiciózního oddílu.
Mužstvo je dobře poskládané, pochvaloval si po excelentním podzimu kouč Zúbek

3. JISKRA MĚŘÍN
Také ve své druhé sezoně v 1. A třídě potvrzují hráči Měřína, že do ní patří naprosto po právu. Skoro se až nabízí otázka, proč se kádru, který se za poslední léta příliš nezměnil, postup z nejnižší krajské soutěže nepodařil již dávno. Na podzim prokázali svěřenci trenéra Karla Kružíka především sílu domácího prostředí. Ve všech šesti duelech před vlastními fanoušky stoprocentně! bodovali, navíc v polovině případů rozhodovali o zisku tří bodů v úplném závěru zápasů. Pokud by Jiskra na jaře vylepšila bilanci na hřištích soupeřů, mohla by ještě připravit nejedno překvapení.
ZNÁMKA TÝDENÍKU: 2

7. SK TRANSFORMÁTOR POČÍTKY
Hrůzostrašný start, poté pohoda. Po prvních třech kolech zela na bodovém kontu SK Transformátor nečekaná nula. Poté ale mančaft plný jmen se zkušenostmi z vyšších soutěží doslova urval výhru nad Moravcem, to ovečky kouče Františka Ptáčka nakoplo. V dalších pěti utkáních už totiž „ztratily“ pouze dva body za remízu na půdě vedoucí juniorky Nového Města. Pokud Počítky zkraje jara zvládnou dohrávku v Rapoticích, posunou se v tabulce blízko její úplné špičky. Kvalitní kádr, nadto se opírající o své specifické hřiště, by pak rozhodně měl na to, aby proháněl lídra tabulky.
ZNÁMKA TÝDENÍKU: 2


Načítám tabulku …