Od prvních minut hry bylo zcela jasné, kdo bude pánem na hřišti. Rozdíl jedné třídy byl znát, navíc trenér béčka Žďáru Pavel Kubiš dal příležitost několika dorostencům.

Ti měli v první půli problém uhlídat především agilního útočníka Novotného, který dvěma přesnými zásahy stanovil poločasové skóre. „Měli jsme herně navrch, ale proti soupeři, který hraje o třídu níž, se to od nás očekávalo,“ nehodlal své ovečky přehnaně chválit kouč Nové Vsi Václav Pohanka.

Obraz hry se nezměnil ani po změně stran, kdy účastník krajského přeboru řádně zamíchal sestavou. Další branky do sítě hostů přidali Jan Šandera a dvakrát Vojtěch Komínek, favorit se tak radoval z jasné výhry 5:0.

Cesty Marka Korbela (v červeném dresu) a extraligových házenkářů Nového Veselí se rozcházejí.
Jen krátká anabáze. Házenkáře Nového Veselí po necelém půlroce opouští Korbel

„Při vší úctě k soupeři, béčko Žďáru nás neprověřilo tolik, jako o týden dříve juniorka Vrchoviny. Nemá cenu dělat z tohoto zápasu jakékoliv závěry,“ zdůraznil.

Nyní se fotbalisté Nové Vsi budou připravovat na semifinále krajského poháru. V něm by se příští neděli měli představit na hřišti A-třídní Světlé nad Sázavou. „Oficiálním termínem je neděle, ale ještě se budeme chtít se soupeřem domluvit, zda by se zápas nemohl odehrát o den dříve,“ naznačil Pohanka.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Želetava a Rapotice, finálový zápas by měl přijít na řadu třetí červnový víkend.

NOVÁ VES – ŽĎÁR B 5:0
Góly: V. Novotný 2, V. Komínek 2, J. Šandera. Poločas: 2:0. Nová Ves: Fuksa – Jakub Nečas, Havlík, L. Komínek, Forchtsam – V. Komínek, J. Starý, Žák, O. Starý, Kuchta – Novotný. Střídali: J. Šandera, Krejčí, T. Nečas, Růžička, Ptáček.