Titul půlmistra východní skupiny 1. A třídy je s pětibodovým náskokem na druhou Želetavu ve správných rukou. „S našimi výsledky a postavením v tabulce jsme spokojeni. Současně chci ale říci, že v naší hře bylo plno nedostatků. Na nich musíme zapracovat v zimní přestávce, abychom se pokusili splnit cíl, který jsme si v kabině před sezónou určili,“ sdělil kouč béčka Nového Města na Moravě Petr Follprecht.

Cíl pro jarních šestnáct kol mají v Novém Městě jasný. „Nebudu alibista, nechci se za něco schovávat. Dál platí, že soutěž chceme vyhrát. Doufám, že se současná nepříznivá situace v novém roce uklidní a my se v lednu budeme moci vrhnout do tréninku, abychom dokončili cíl, který jsme si vytkli,“ zdůraznil Follprecht.

O pět bodů zpět za vedoucím celkem je průběžně Želetava. „Béčko Vrchoviny má dobře poskládaný tým, asi nebude mít konkurenci. Prohráli jsme s nimi 1:4, ale řekl bych, že výsledek dění na hřišti úplně neodpovídá. Pro nás byl krutý. Ale stalo se, více mě mrzí porážka s béčkem Žďáru,“ přiznal kouč celku z Třebíčska Jiří Simandl.

Fotbalisté Žďáru (v bílém) začali znovu trénovat.
Brzký začátek soutěží v Čechách znamenal pro fotbalisty Žďáru problémy

Želetavský trenér už začíná myslet na zimní přípravu, v cílech na jaro zatím konkrétní není. „My chceme hrát dobrý fotbal, aby se líbil lidem a bavil i nás. Z toho potom vyplynou i výsledky,“ soudí Simandl.

Devatenáct získaných bodů znamenalo třetí místo pro loňského nováčka z Měřína. „Určitě vládne spokojenost, hlavně s domácími zápasy, tam úplně jednoznačně. Jedinou menší vadou je to, že jsme skoro nic nepřivezli z venku,“ hodnotil první polovinu sezony kouč měřínské Jiskry Karel Kružík.

Na opačném pólu tabulky je na tom nejhůře poslední čtveřice. Především fotbalisty Radešínské Svratky a Moravce, kteří na podzim ani jednou nevyhráli, nečeká jednoduché jaro.


Načítám tabulku ...