Jeho mančaft aktuálně ztrácí bod na třetí Chotěboř a další dva na vedoucí duo FŠ Třebíč, Okříšky. „Tabulka vypadá na její špici rozhodně zajímavě, je to hodně našlapané. Každý víkend se situace někam posune, stejně tomu bude i po tom nadcházejícím,“ přemítal.

K postavení svého souboru Jaroš dodal: „Útočit ze čtvrté pozice může být výhoda, ale také nemusí. Nejsme ovšem pod žádným tlakem, v takové situaci někdy bývá lepší útočit ze zadních pozic na favority.“

Vzhledem k prodloužení rekonstrukce povrchu svého stadionu odehrála Kamenice tři čtvrtiny podzimní porce zápasů na hřištích soupeřů. Na jaře je tomu naopak. Všech pět dosavadních kol tak hrál loňský nováček na domácí půdě.

Je zisk deseti bodů z patnácti možných důvodem ke spokojenosti? „Jak se to vezme. Ono není jednoduché hrát tolik zápasů doma. Prohra se Sapeli na úvod jara byla zasloužená, potom už se naše výkony přece jen zvedly,“ komentoval.

Více mrzela kormidelníka Slovanu jiná bodová ztráta. „S Rapoticemi jsme ztratili dva body, které mi chybí. Ten zápas jsme přitom herně zvládli dobře, jenže jej, a to bohužel musím říci, hrubými chybami ovlivnili rozhodčí. Stále mě to ještě štve,“ neskrýval.

Naposledy Kamenice před pěknou návštěvou tří stovek diváků zvládla derby s Pacovem (2:1). „První půli kluci odehráli dobře, měli jsme spoustu šancí, určitě jsme měli dát více gólu než jen dva. Některé příležitosti po tom volaly,“ všiml si.

Druhá půle už byla horší. „Na jejím začátku jsme po hrubé chybě inkasovali, díky čemuž se misky vah přelily ve prospěch Pacova. Byl to boj, cenné vítězství se ale počítá,“ pousmál se.

Už pozítří čeká Kamenici domácí šlágr s vedoucí Třebíčí. „Je jen na nás, jak duel zvládneme. Pokud se nám nepodaří, první trojka nám uteče,“ dodal Jaroš.


Načítám tabulku ...