Ačkoliv šly okolnosti zápasu na hřišti Nové Vsi proti nim, prokázali fotbalisté Pelhřimova velkou morální sílu a po vydřeném vítězství 2:1 se v tabulce posunuli před svého soupeře na druhé místo.

Jako na houpačce byl první poločas taháku 20. kola elitní krajské soutěže na Vysočině. Úvodní čtvrthodina patřila hostujícímu Pelhřimovu, který si vytvořil tři stoprocentní tutovky. „Do zápasu jsme dobře vstoupili. Škoda jen, že se nám nepodařilo vstřelit branku,“ postýskl si trenér FK Maraton Richard Zeman.

A zafungovalo tradiční nedáš, dostaneš. Z první vážnější akce Nové Vsi otevřel skóre zápasu Michal Novotný. „Gól nám pomohl a najednou jsme byli lepším týmem. Měli jsme další dvě dobré příležitosti, které jsme ovšem neproměnili. To byly důležité okamžiky,“ kontroval kouč Nové Vsi Jaroslav Havlík.

Fotbalisté břeclavského MSK podlehli na domácím hřišti Velké Bíteši (ve žlutých dresech) 0:3. Ta se po pomalejším startu do jara začíná rozjíždět na plné obrátky.
OBRAZEM: Velká Bíteš obrala Břeclav. Krajské derby rozhodly dvě slepené branky

Další zásadní momenty přišly v posledních třech minutách prvního dějství. Nejprve Vopálenský viděl během krátké doby druhou žlutou kartu a musel předčasně pod sprchy.

Místo toho, aby hráči Nové Vsi úvodní poločas v klidu dohráli, přišel z poslední akce šok. Stoper Šandera odkopl balon jen do atakujícího Vlka, od nějž nabral nevídanou trajektorii a zapadl za tyč bezmocného Fuksy – 1:1.

Po změně stran se očekával nápor Nové Vsi, který se však nedostavil. Místy to vypadalo, jako by si z početní výhodou domácí nevěděli rady, naopak fotbalisté Pelhřimova se semkli a neustále hrozili z rychlých brejků.

Po jednom z nich se balon dostal až ke kapitánovi FK Maraton Danielu Poulovi, který nezpanikařil a uklidil míč přesně k tyči Fuksovy svatyně – 1:2. Domácí reklamovali předchozí hru rukou jednoho z hostů, ale sudí Pojezný zůstal v klidu.

Už 38. ročník mezinárodního Memoriálu Štěpána Maruše fotbalových přípravek se v sobotu uskutečnil v Okříškách.
OBRAZEM: Sparta, Slavia i Austria Vídeň! Okříšky prožily velký fotbalový svátek

Ve vyhroceném závěru už si Pelhřimov těsný náskok pohlídal a přerušil tak nepříjemnou sérii proher ze hřiště Nové Vsi.

„To vyloučení nám paradoxně uškodilo. Nechtěli jsme po pauze nic uspěchat, ale vůbec k ničemu jsme se nedostali. Druhý poločas nám prostě vůbec nesedl,“ krčil rameny Havlík.

Podrobné hodnocení sobotního šlágru z pohledu obou trenérů přinese Deník v úterý.