I. A TŘÍDA – SKUPINA A

2. TJ SOKOL HERÁLEC – 31 bodů, skóre 34:17

Po několikaletém působení ve skupině B se hráči klubu z obce pod Žákovou horou v létě přesunuli do západní skupiny I. A třídy.

„Ze začátku jsme byli zvědaví, co nová soutěž přinese. Byla to pro nás ale vítaná změna, kvitovali jsme to s povděkem. Kluky to znovu nabudilo a docela nám to pomohlo. Jediné, co trošku chybí, to jsou derby, třeba s rezervami Žďáru či Vrchoviny,“ vysvětlil kouč Herálce Jiří Skála.

Po rozpačitém začátku nabraly jeho ovečky formu a po první polovině ročníku zaostávají za vedoucím Bedřichovem jen o jediný bod. Navíc lídra tabulky jako jediní dokázali zdolat.

„Před sezonou nám odešlo sedm lidí, proto bych tehdy byl spokojený se ziskem 21 podzimních bodů. Začátek sezony tomu nasvědčoval, proto jsme přivedli tři nové hráče. Ukázalo se to jako správný krok a začalo se nám dařit. S bodovým ziskem jsem určitě spokojený,“ tvrdí Skála.

O postupu mezi krajskou elitu se však v Herálci příliš hlasitě nemluví. „Postupové ambice před nás nikdo neklade, ale bylo by od nás alibistické, pokud bychom hovořili o čtvrtém místě. Kluci makají, soutěž vyhrát chceme, ale pokud by se to nepodařilo, nic se nestane. V opačném případě by však opět nastal problém s kádrem, protože sehnat kvalitního fotbalistu je v současné době problém,“ říká lodivod Herálce, který vyjmenoval největší jarní kandidáty postupu.

„Pro mě je černým koněm soutěže třetí Kamenice, která hrála agresivní fotbal s velkým napadáním, její hráči vědí, co na hřišti dělat. Proti vedoucímu Bedřichovu jsme podali asi nejlepší podzimní výkon, ale ani soupeř nevypadal zle. O postup by si to tak asi měly rozdat tyto dva mančafty a my.“

I. A TŘÍDA – SKUPINA B

8. SFK NOVÉ MĚSTO B – 21 bodů, skóre 26:18

V podstatě klidný podzim prožila juniorka Vrchoviny, která v polovině ročníku vězí přesně uprostřed tabulky.

„Spokojenost je tak na sedmdesát procent, doma jsme kromě remízy s lídrem všechno vyhráli. Naopak venku se nám příliš nedařilo, jediná výhra přišla až v posledním kole při derby ve Žďáře. Přišlo mi, že jsme na hřištích soupeřů hráli hrozně naivně vzadu, snažili jsme se hrát fotbal, ale na menších hřištích, navíc se špatným terénem, to prostě nešlo,“ postýskl si trenér Nového Města Karel Fencl.

Odstup od spodku tabulky má bečko Vrchoviny obrovský, naopak na třetí místo ztrácí pouhé dva body.
„Pro jaro bychom však hlavně chtěli dát co nejvíce příležitostí dorostencům, těch kvalitních ovšem nyní není tolik. Musíme si k tomu ještě sednout a vyhodnotit to, ale podle mého by to těm čtyřem nejstarším určitě prospělo, vyzkoušet si dospělou I. A třídu,“ přemítal ještě kormidelník Vrchoviny.

11. TJ MORAVEC – 15 bodů, skóre 25:27

Jako na vlnách si museli na podzim připadat fotbalisté Moravce. Až díky jeho podařenému konci si zajistili klidnější přezimování.

„Je to tak padesát na padesát. Loni jako nováček jsme měli osmnáct bodů, nyní máme o tři méně. Měli jsme různé šňůry, nejprve tři prohry, poté jsme čtyřikrát v řadě bodovali, ale až sedm získaných bodů z posledních tří kol nám vytvořilo slušný odstup od posledních dvou týmů tabulky,“ sdělil kouč Moravce Lukáš Broža, jehož tým na podzim na hřištích soupeřů uhrál jen hubené dva body.

„Měli jsme venku hodně těsných proher. Absence klíčových hráčů se nejvíce projevily právě při výjezdech na hřiště soupeřů. Ve spoustě zápasů jsme vedli, jenže jsme to nedokázali dotáhnout k bodovému zisku. Problém byl asi i v naší produktivitě, určitě jsme toho měli venku uhrát více než jen dvě remízy.“

Přes zimu bude loňský nováček I. A třídy potřebovat posílit, protože na odchodu je jedna z opor útočné vozby František Kovář. Toho zlanařil divizní Žďár, kam ofenzivní středopolař v lednu zamíří na zkoušku.

„Určitě se za něho budeme snažit někoho získat, protože směrem dopředu to pro nás bude velké oslabení. Nebude to jednoduché, všichni víme, jak obtížné je dnes někoho přivést. Pokud by se to nepovedlo, budeme si muset nějak poradit z vlastních zdrojů. Pro jaro je jasným cílem klidný střed tabulky, rozhodně nechceme zabřednout do záchranářských starostí. Přípravu tentokrát zahájíme oproti předchozím sezonám později, až koncem ledna,“ vysvětlil Lukáš Broža.