Doteď museli fotbalisté Nové Vsi přesunovat několik hadic se zavlažovacími tryskami střídavě po obou hřištích. S tím je nyní konec. „Zabudovat závlahový systém pod zem už dnes není ničím výjimečným. Mají to dokonce i kluby, které působí v okresních soutěžích. Za další by to měla být velká úspora vody. A v neposlední řadě nám odpadnou starosti s přesouváním hadic z jednoho hřiště na druhé,“ vysvětlil předseda Nové Vsi.

Rekonstrukce netrvala příliš dlouho, za tři dny bylo hotovo. Určité omezení to ale nyní bude pro hráče. „Přibližně tři týdny se na hřiště nesmí vstupovat. Pro kluky to samozřejmě v tréninku je poněkud omezující, ale poradili si s tím,“ potěšilo Starého.

Hlavním garantem celého projektu se v Nové Vsi, podobně jako i v jiných podobných případech, stala obec. „Už několikrát jsme v předchozích letech žádali o dotaci na tento projekt. Letos už jsme se do závlahy na fotbalovém areálu pustili bez ohledu na to, zda s žádostí uspějeme,“ prozradila starostka Nové Vsi Helena Tučková.

Také ona zmínila klíčové důvody realizace akce. „Hlavním důvodem pro nás byla úspora vody. Ta by prý měla být dokonce dvoutřetinová. Vzhledem k tomu, jaké sucho poslední roky panuje, nebylo příliš na výběr,“ řekla starostka obce s nejdelším názvem v republice.

Doplnila také sumu, za níž mají fotbalisté automatický zavlažovací systém. „Měli bychom se vejít do půl milionu korun,“ dodala Tučková.