V soutěži, kde po minulém kole zůstaly neodehrané dva zápasy, získala zatím rovněž šest bodů už jen rezerva Velké Bíteše. Výrazně lepší skóre, a to 10:0, má ale Nedvědice, která přezimovala s pouhými devíti body na předposlední příčce. „V Třebíči to budeme mít těžší než v prvních dvou jarních kolech. Nechtěli bychom tam úplně propadnout, chceme bojovat o co nejlepší výsledek. Důležitější utkání nás čeká ale v následujícím kole, kdy máme doma Bohdalov,“ poukázal na nejbližší program SK Pernštejn Nedvědice Pavel Vejrosta, který stojí v čele nedvědického fotbalu už déle než čtyři desetiletí.

Podzimní vzájemné utkání prohrála Nedvědice 0:4. Dlouho ale bylo o co hrát, FŠ Třebíč dala třetí a čtvrtý gól až v poslední pětiminutovce. V minulém kole na hřišti poslední Svratky vyhrál favorit na postup 6:2 po poločase 3:2. FŠ Třebíč si o zimní přestávce vyměnila několik hráčů s HFK Třebíč, oba kluby se spojují, na jaře se v první řadě soustředí na záchranu HFK v krajském přeboru.

Po dvou vyhraných zápasech pojede klub z městysu pod hradem Pernštejnem k utkání v dobrém rozpoložení. „Ze šesti bodů z prvních dvou utkání máme radost, ale pro záchranu I. B třídy musí kluci podávat takové výkony i v dalších zápasech,“ připomínal Pavel Vejrosta.

Ani ve svých šestačtyřiceti letech neztrácí útočník fotbalistů Radešínské Svratky Miloš Šoustar (v modrém dresu) nic ze svých kvalit.
Pomůže i se záchranou? Střílet góly mě baví víc než zamlada, směje se Šoustar

Nedvědice naposledy vyhrála 6:0 nad Blatnicí. Na úvod jara zvítězila 4:0 ve Stonařově. Vesměs šlo o kluby, které přezimovaly v pásmu sestupu, obě nedvědické výhry mohou hrát v konečném účtování důležitou roli. „Důležité bylo, že mužstvo převzal trenér Radek Šikola. On je od nás, ale v posledních letech trénoval v jiných klubech, naposledy v Nové Vsi. Už během podzimu se nám podařilo výkonnost stabilizovat a povedla se nám i zimní příprava,“ zmiňoval důležité momenty v nedvědickém fotbale v aktuálním soutěžním ročníku Pavel Vejrosta.

Raritou začátku jara se stali nedvědičtí dvougóloví střelci. Ve Stonařově se dvakrát trefil Matěj Pachlopník, proti Blatnici zaznamenali po dvou gólech Roman Šikula, Martin Vašíček i Pavel Humpola.

Utkání třetího jarního kola SK FŠ Třebíč – SK Pernštejn Nedvědice se hraje v neděli 10. dubna od půl čtvrté odpoledne.


Načítám tabulku ...