Je to rarita, která se často nevidí. Fotbalistům Herálce už dvakrát za sebou zrušil mistrovský zápas neregulérní terén a není vyloučené, že se bude podobný scénář opakovat také o blížícím se víkendu.

Účastník východní skupiny I. A třídy tak odehrál pouze úvodní jarní duel, v němž Želetavě podlehl 3:6. První dubnovou neděli Herálec ale doma proti vedoucí FŠ Třebíč nehrál.

Důvod byl prostý. „Hřiště bylo po pod vodou, proto jsme už v pátek do Třebíče volali a nabídli jim čtyři náhradní termíny. Ani na jeden nepřistoupili s tím, že v neděli přijedou,“ kroutil hlavou kouč Herálce Jiří Skála.

Čtyři prohry při skóre 0:11 zaznamenali v dosavadním průběhu jarní části divize fotbalisté nováčka ze Speřic (v červeném).
Chybí góly i body. Fotbalisté divizního nováčka ze Speřic zahájili jaro mizerně

To ovšem na věci nic nezměnilo. „Sudí jasně rozhodl, že hřiště je neregulérní, takže se museli Třebíčští otočit a vyrazit zpátky domů,“ dodal Skála k duelu, jehož náhradní termín je v pátek 20. dubna.

Podobný scénář se ale opakoval i o uplynulém víkendu. „Z Jemnicka nám dopředu volali, že mají hřiště po silném sněžení pod vodou. Neměli jsme důvod jim nevěřit, proto se zápas odehraje až první květnový pátek,“ nastínil.

Následující týdny tak budou mít fotbalisté Herálce hodně našlapané. „Na jednu stranu by se nám z rozsáhlé marodky mohli vrátit někteří zranění. Jenže následující program bude tak nahuštěný, že mám strach, jak to těla kluků vydrží,“ přemítal.

Fotbalistům Světlé nad Sázavou (v modrém) se sice úvod zápasu proti Telči nepovedl, ale nakonec se radovali z vítězství 4:1.
Světlá má první jarní body, Telči zápas nevyšel. Vedoucí Pohled znovu zaváhal

A to ještě může být v ohrožení také nedělní zápas Herálec – Měřín! „Celý týden má pršet, takže opravdu nevím, jak bude hřiště vypadat,“ potvrdil Skála.

Lídr tabulky I. A třídy - skupiny odvalil z cesty další balvan k postupu mezi krajskou elitu. Fotbalová škola Třebíč zdolala v okresním derby Želetavu 2:0. „Zápas pro nás byl určitou zkouškou trpělivosti. Hosté bránili v sedmi osmi hráčích, současně také hrozili z nebezpečných kontrů," poznamenal trenér FŠ Třebíč Jaroslav Borák.

Z řady aspirantů, kteří po podzimní části pronásledovali úspěšného nováčka, se do role hlavního konkurenta v úvodu jara pasovala rezerva FC Žďas Žďár. Ta si v domácím prostředí výsledkem 3:0 poradila s Bedřichovem.


Načítám tabulku ...