Do utkání lépe vstoupil favorizovaný divizní celek a již v první dvacetiminutovce si vypracoval dvě solidní šance. Do vedení se dostali žďárští fotbalisté až ve 24. minutě. Po rychlé akci na levé straně následovala průniková přihrávka do velkého vápna a Radek Štursa bez větších problémů uklízel do odkryté branky – 0:1.

Domácí tým věděl, že musí být efektivní. „Každá neproměněná šance nás bude hodně mrzet,“ předpokládal už před zápasem domácí trenér Ondřej Šandera.

Velkou příležitost na vyrovnání ještě v první půli však Nová Ves nevyužila, a tak hosté udeřili i v nástupu do druhé části.

Fotbalisté Zbrojovky v generálce na první ligu remizovali s Jihlavou 0:0.
OBRAZEM: Nadějná generálka pro Vysočinu. Jihlava remizovala se Zbrojovkou

Stanislav Švoma pasem z vlastní poloviny nastartoval v 53. minutě Marka Šerého a ten nedal zkušenému Jiřímu Fuksovi šanci – 0:2. „Oba góly padly po hezkých akcích, bohužel jsme si závěr utkání zkomplikovali. Měli jsme proměnit některou z dalších šancí a jít do vedení 3:0. To se však nestalo,“ litoval trenér hostí Václav Pohanka.

Ke zdramatizování zápasu došlo deset minut před koncem. Martin Žák uvolnil ve vápně Jana Starého a ten střelou do prázdné branky vykřesal jiskřičku naděje. Nová Ves vycítila příležitost, do vápna Žďáru přibylo nebezpečných centrovaných míčů, ale na výsledku 2:1 se do konce utkání již nic nezměnilo. „Jsem spokojený s výkonem týmu, utkání jsme měli víceméně pod kontrolou. Akorát jsme měli vstřelit více gólů, to byla naše největší slabina,“ dodal Pohanka.