Nečekaně bez zisku jediného bodu jsou po úvodních dvou kolech letošního ročníku krajského přeboru Vysočiny fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem. „Bude to chtít chvíli trpělivosti,“ neskládá dopředu zbraně kouč ještě loni divizního klubu Oldřich Veselý.

Ten ale po červnovém sestupu ze čtvrté nejvyšší soutěže avizoval, že v elitní krajské soutěži od radikálně obměněného a omlazeného týmu velké zázraky nelze čekat. „Věděl jsem, že to pro nás bude těžké. Herně určitě nepropadáme, ale chybí nám zkušenosti,“ potvrdil Veselý.

Oba dva zmíněné duely si prý byly podobné jako vejce vejci. „Oba jsme shodně prohráli 1:3. Pokaždé rozhodlo to, že jsme jako první inkasovali. Přitom jak doma proti Kamenici, tak o týden později v Rapoticích, jsme měli do té doby navrch,“ zlobil se.

Mohou se s klidem označit jako rodina fotbalových gólmanů. Takto se totiž v neděli na hřišti potkali otec Libor Fiala (vlevo), který hájil barvy Okříšek a jeho syn Ondřej, ten v dresu FŠ Třebíč.
Fotbalový souboj otec versus syn. Brankářská dynastie Fialů si body podělila

To platilo především u posledního zápasu. „Čtyřicet minut jsme Rapotice nepustili za půlku hřiště. Sami jsme měli jedenáct střel na branku. Jenže nic z toho, naopak inkasovaný gól chvíli před půlí nás rozhodil a naše převaha byla pryč,“ popisoval.

Exodus drtivé většiny základní sestavy se projevuje nejvíc právě ve finální fázi. „Ti mladí kluci pracují dobře, ale chybí jim zkušenosti. Po vápno soupeře jsme schopní se dostat, ale schází nám koncovka. Nijak bych je ale nezatracoval, bude to chtít jen trošku trpělivosti,“ přesvědčoval kormidelník Bystřice.

Navíc má schovaný případný trumf v rukávu. „Se zkušenými hráči, kteří už hrají jen za béčko, za všechny zmíním třeba Prášila či Sklenáře, jsem domluvený, že v případě nutnosti nám pomohou. Zatím to není na pořadu dne, je to ale varianta, na níž může dojít,“ naznačil Veselý.

Divizní fotbalisté Nového Města na Moravě (v modrém) předvedli v úvodních dvou kolech solidní gólostroj. Naposledy v polné ale vyšli střelecky naprázdno.
Remíza v Polné byla pro fotbalisty Vrchoviny varováním. Adamec své ovečky chválí

Věří tomu, že se výsledky dostaví. „Jestli je Kamenice jedním z top týmů přeboru, tak mě těší , že herně jsme s ní sehráli naprosto vyrovnaný zápas. Dojeli jsme na lacino inkasované góly po chybách,“ komentoval.

Už dnes od 16.30 vyzve Bystřice ve třetím kole přeboru zatím stoprocentního nováčka z Pacova. „Nebudu zastírat, že jsou pro mě jeho výsledky překvapením. Jedná se o nováčka, navíc co si vzpomínám, tak Pacov většinou hrával o záchranu. Ani žádné známé jméno tam nemají. Jejich výsledky ale rozhodně nejsou náhodné. Bude to dobrá prověrka, už ovšem chceme bodovat,“ pousmál se Veselý.

Ještě další dva zápasy má dnes na programu třetí kolo přeboru. Okříšky doma přivítají rezervu FC Žďas, Žirovnice hostí Chotěboř.

Okresní fotbalové svazy v Česku bojují s nedostatkem peněz. Nebýt obětavých funkcionářů, byl by český fotbal na nejnižší úrovni ve velkých problémech. Ilustrační foto.
Alarmující situace! Fotbal na okresech po finanční stránce živoří, varuje Zima

Celek z Havlíčkobrodska minule potvrdil roli jednoho z favoritů, když stadion béčka Vrchoviny vyloupil po výhře 4:1. „Věřím, že v dalších zápasech budeme pokračovat ve vzestupné tendenci a předvedená hra se bude dál zlepšovat,“ hodnotil pro klubový web asistent trenéra Chotěboře Miloš Moravec.

Vedle Pacova mají plný počet bodů také fotbalisté Rapotic. Ti se zítra dopoledne představí na hřišti ve Stáji. Postarají se o další překvapení a oberou o body také Sapeli Polnou?

Nedělní odpolední program zahájí od dvou hodin vzájemný souboj juniorek Velkého Meziříčí a Nového Města na Moravě. Třetí kolo pak uzavřou zápasy Ledeč – Kamenice a Nová Ves – FŠ Třebíč. Fotbalová škola bude moci svému soupeři vrátit květnou prohru v semifinále loňského ročníku krajského poháru.

KP VYSOČINY - 3. KOLO
SOBOTA: Bystřice n. P. – Pacov, Okříšky – Žďár B, Žirovnice – Chotěboř (vše 16.30).
NEDĚLE: Sapeli Polná – Rapotice (10.30, hřiště Stáj), Velké Meziříčí B – Nové Město B (14.00), Ledeč n. S. – Kamenice n. L., Nová Ves – FŠ Třebíč (oba 16.30).


Načítám tabulku ...