Větší polovina zápasové porce devátého kola letošního ročníku elitní krajské fotbalové soutěže na Vysočině se odehraje již v sobotu. Důležitý souboj o sebevědomí čeká na mužstvo HFK Třebíč, které doma od 15.30 vyzve poslední Bedřichov.

Důležitost zápasu si v Horáckém fotbalovém klubu dobře uvědomují. „V naší situaci nebereme nic jiného než tři body. Jimi se potřebujeme odrazit do středu tabulky, a ne, abychom spadli ještě více dolů,“ popisoval hrající kouč HFK Radek Durda.

Jakoby si vyměnili role. Letošnímu ročníku krajského přeboru zatím vévodí fotbalisté Speřic (v červené). Loňský lídr z Pelhřimova (v bílém) je na tom hůře.
Fotbalisté Speřic zatím drtí konkurenci, v nejhorší situaci se nachází Bedřichov

Jeho celek totiž ze sedmi utkání hrál hned čtyřikrát nerozhodně. Výhru slavil pouze ve druhém kole proti Sapeli Polná. „Problém vězí v tom, že dostáváme příliš branek. Bráníme špatně jako celý tým, ale je tam také spousta individuálních chyb,“ postýskl si.

O podcenění posledního celku tabulky tak nemůže být řeč. „Nejsme na tom tak dobře, že bychom si mohli myslet, že jsme nějak výrazně lepší než Bedřichov. Podcenění vůbec nehrozí,“ zdůraznil Durda.

Radešínské Svratce (v modrých dresech) se ve východní skupině 1. A třídy moc nedaří. To Mírovka (v černém) je v západní skupině v relativně klidném středu tabulky.
Fotbalisté Kamenice uhánějí za postupem, Jemnicku pomohl návrat kanonýra Kříže

O situaci soupeře Třebíče není třeba dlouze hovořit. „Potřebovali bychom se chytnout dobrým výsledkem. Po těch porážkách už si hráči nevěří, padla na nás deka. Psychické rozpoložení mužstva má k ideálu daleko,“ neskrýval trenér Bedřichova Zbyněk Pešťál.

Lídr tabulky ze Speřic vyběhne ke svému utkání devátého kola v nedělním dopoledni. Na půdě rezervy Velkého Meziříčí jej nečeká jednoduchá práce, protože domácí se po sérii pěti utkání, v nichž urvali jediný bod, potřebují zvednout.

Program 9. kola KP Vysočiny
SOBOTA: Okříšky – Nové Město B, HFK Třebíč – Bedřichov, Žirovnice – Ledeč n. S., Náměšť n. O.-Vícenice – Nová Ves (vše 15.30).
NEDĚLE: Velké Meziříčí B – Speřice (10.15), Přibyslav – Sapeli Polná, Pelhřimov – Chotěboř (oba 15.30).


Načítám tabulku ...