Díky předehrávce prvního jarního kola čeká všechny účastníky krajských fotbalových soutěží na Vysočině na podzim čtrnáct utkání. Nyní jsou tak přesně v polovině této porce. To je ideální příležitost k malému ohlédnutí a zhodnocení toho, co sedm kol ukázalo.

Krajský přebor má zatím jasného suveréna v podobě fotbalistů Speřic. Ti ztratili jediné dva body za remízu na hřišti juniorky Nového Města na Moravě. Navíc jim nahrávají nečekané ztráty favorizovaného Pelhřimova. „To je pravda, ale na to se nijak neohlížíme. Soustředíme se především na naše výkony. Daří se nám naše soupeře zaměstnávat v jejich defenzivě, na útočné výpady tak poté nemají příliš prostoru,“ pochvaloval si trenér lídra Jiří Holenda.

Jako jediní zatím dokážou s klubem z Pelhřimovska držet krok hráči Nové Vsi, kteří jsou o tři body zpět. Vzájemný souboj jim ovšem vůbec nevyšel, když ve druhém kole vyfasovali ve Speřicích výprask 0:5.

Tenisového kanára doma v neděli schytali fotbalisté Žďáru nad Sázavou (v bílém), když podlehli Hodonínu (v pruhovaném) vysoko 0:6.
OBRAZEM: Po první polovině podzimu je situace fotbalistů Polné a Ždírce kritická

„Totálně jsme tam prospali začátek a domácím naším výkonem výrazně pomohli. V dalších zápasech to bylo jen o naší koncovce, s tou máme poslední dobou docela problém. Jinak to od nás herně není špatné,“ sdělil kouč Nové Vsi Václav Pohanka.

Rovněž s tříbodovým odstupem je třetí Žirovnice, po zpackaném začátku se začalo dařit Sapelákům z Polné. Soutěž oživilo béčko Nového Města na Moravě, které ještě neprohrálo a je remízovým králem přeboru.

Až šestí, s osmibodovou ztrátou na vedoucí celek, jsou fotbalisté největšího favorita z Pelhřimova. Jejich trenér jakoby to tušil a už před sezonou zdůrazňoval, že vyhrát soutěž třikrát za sebou se povede jen málokomu.

Teprve první listopadovou sobotu dojde ve třetí lize na vzájemný souboj Velkého Meziříčí (v červeném) a Vrchoviny. Hrát se bude v Novém Městě na Moravě.
MSFL je již za polovinou podzimu. Fotbalové kluby z Vysočiny zatím příliš nezáří

„Tak trošku jsme s tímto vývojem počítali. Přece jenom došlo v našem kádru k některým změnám, nejsme tak dominantní jako v předchozích dvou ročnících. Neděláme z toho ale žádnou tragédii,“ nepodléhal skepsi lodivod FK Maraton Pavel Regásek.

Ve spodku tabulky je celkem překvapivě juniorka Velkého Meziříčí, která po dvou úvodních výhrách uhrála v dalších pěti kolech pouhý bod. Příliš se nedaří ani Okříškám, u nichž probíhá postupné omlazení kádru, které se nikdy neobejde bez komplikací. Aktuální předposlední místo přesto není dobrou vizitkou.

Jen dva získané body nemohou pro fotbalisty Bedřichova znamenat nic jiného než poslední místo v tabulce. Tento ročník se pro klub z Jihlavska nevyvíjí vůbec dobře. „Špatné výsledky už se na nás začínají projevovat, na hráčích je vidět, že na ně padla deka. Potřebovali bychom nějaký dobrý výsledek, který by nás nakopl,“ postýskl si lodivod Bedřichova Zbyněk Pešťál.


Načítám tabulku …