Více než měsíc hledalo vedení fotbalového oddílu v Radešínské Svratce trenéra k mužstvu dospělých. Po jedné sezoně totiž u týmu skončil na vlastní žádost Jaroslav Šoustar. Především z časových důvodů.

Klub z Novoměstska měl v hledáčku několik jmen, nakonec ale vsadil na jistotu. Martin Mužátko, odchovanec Nového Města, kope za Radešínku už spoustu sezon. „Ono to spíše vyplynulo ze situace. Vytipovaných bylo šest nebo sedm jmen, ale žádný z kandidátů nevyšel. Já jsem byl s vedením klubu domluvený, že novému trenérovi rád pomůžu. Když už to ale trvalo tak dlouho, vzal jsem si vedení mužstva za své,“ vysvětlil dvaatřicetiletý trenér.

Na hřiště už se tedy nevrátí? „Řekl jsem, že buď jedno, nebo druhé. Původně jsem ještě chtěl pokračovat na hřišti, ale po té dlouhé pauze jsem zjistil, že už mě to vlastně ani tolik nebavilo. Přece jenom už člověk není nejmladší, navíc do týmu přichází několik šikovných dorostenců, kteří potřebují hrát,“ nastínil.

Navíc tu byl ještě jeden aspekt. „Nechtěl jsem, aby k týmu přišel kdokoliv jen proto, že se nikdo lepší nenašel. Prostě aby to pro tým mělo nějaký smysl.“

Otázku případného asistenta začínající lodivod ještě nemá vyřešenou. „Někoho bych k sobě chtěl, ale zatím mužstvo vedu sám,“ sdělil.

Jeho předchůdce při svém konci u mužstva avizoval, že klíčovým úkolem nového kouče bude omlazení mančaftu. „To asi ano, ale ne za každou cenu. Jenom samotné mládí hráče není žádná přednost. Mladí kluci musí chodit a poctivě trénovat. V kádru je pořád dost zkušených hráčů, od nichž se mohou něco přiučit. Parta je tu dobrá, mladí kluci by určitě mohli být přínosem,“ potvrdil.

Trénovat zatím chodí v Radešínce jedenkrát týdně. „V pátek chodíme na báčko. Kdo ještě chce, může si jít v týdnu potrénovat s dorostem. Teď o víkendu si zahrajeme takové modelové utkání mezi sebou a devatenáctého června doma přivítáme Rozsochy,“ naznačil nejbližší plán.

Po zhruba třítýdenní přestávce se hráči Radešínky sejdou k zahájení letní přípravy okolo desátého července. „Mým cílem je udržet ve Svratce dál 1. A třídu. Určitě je to lepší, hlavně pro mladé hráče, než kopat o patro níž, nebo dokonce jen okresní přebor,“ přiznal.

Vedle udržení druhé nejvyšší krajské soutěže má ale nový trenér fotbalistů Radešínské Svratky ještě jeden cíl. „Chtěl bych, abychom hráli daleko více organizovaněji. V posledních sezonách to od nás totiž na hřišti občas vypadalo trošku chaoticky. Já chci, aby současně všichni útočili, ale pak také zase všichni bránili,“ uzavřel Mužátko.