Ve východní skupině fotbalové I. B třídy získal klub ze Žďárska na podzim osmadvacet bodů a o bod vede před Moravskými Budějovicemi.

Zimní přípravu zahájil lídr soutěže v první polovině ledna v osvědčeném formátu, v Radešínské Svratce se trénovalo především v pátek a v neděli. První konfrontaci na hřišti absolvovalo mužstvo o první březnové sobotě, kdy se na umělé trávě v nedalekém Žďáru nad Sázavou utkalo s Přibyslaví, lídrem druhé skupiny nejnižší krajské soutěže.

Radešínská Svratka zvítězila po bezbrankové první půli 3:0. „První půle byla herně rozháraná, ale po přestávce nebyla hra z naší strany špatná,“ řekl k prvnímu přípravnému utkání trenér Radešínské Svratky Martin Mužátko. „Myslím, že nám to naznačilo, že zimní příprava nebyla špatná,“ dodal. Mužstvo se podle plánu scházelo k tréninkům od poloviny ledna dvakrát týdně, přípravné období se zásadně nelišilo od modelu známého z předešlých let.

Fotbalisté rezervy Žďáru nad Sázavou (v černobílé kombinaci) a Jemnicka (ve žlutých dresech) jsou nejbližšími pronásledovateli lídra z Třebíče.
Fotbalová škola Třebíč myslí po vydařené zimní přípravě dál na postup do přeboru

K přípravným zápasům využila Radešínská Svratka i zbývající víkendy do zahájení soutěžního jara. Po béčku Velké Bíteše si v generálce hladce poradila s Kouty výsledkem 4:0.

Přes zimu k žádným změnám v mužstvu nedošlo, nemění se ani plány pro jarní fázi I. B třídy. „Návratu zpátky do I. A třídy se nebráníme, ale na postup netlačíme,“ zopakoval trenér Radešínské Svratky Martin Mužátko.

K opatrnosti svádí trenéra zkušenost z nepovedeného úvodu podzimu 2022, kdy ve čtyřech zápasech získalo jen čtyři body. Teprve pak se mužstvo rozjelo, do konce podzimu neprohrálo a prokousalo se až na první místo v tabulce. „Teď nám pro změnu napoví úvod jara, jak se může sezona vyvíjet,“ naznačil Martin Mužátko.

Čtvrté jarní kolo a souboj druhého Slavoje Polná (v červených dresech) s vedoucím Pelhřimovem hodně napoví o postupové tajence.
Fotbalový krajský přebor začíná. Dočká se konečně Pelhřimov vytouženého postupu?

Radešínská Svratka začíná s druhými Moravskými Budějovicemi, pak hraje v Rudíkově, s Bohdalovem a v Lukách nad Jihlavou. Luka jsou po podzimu třetí, Rudíkov pátý, prakticky jen do utkání s nyní devátým Bohdalovem půjde Radešínská Svratka jako zřetelný favorit.

Na podzim byl výrazným tahounem mužstva kanonýr Pavel Lhoták, který se do sítí soupeřů trefil jedenadvacetkrát.

Na spodním konci tabulky najdeme devítibodový čtrnáctý Stonařov, desetibodové třinácté Hamry nad Sázavou a čtrnáctibodovou dvanáctou Stařeč.


Načítám tabulku …