A právě v duelu s Pacovem o nadcházející neděli chtějí pohledští fotbalisté prvenství ve skupině a postup do 1. A třídy oslavit. „První oslavy po vítězství v Antonínově Dole nebyly nijak bouřlivé, prvenství a postup ale samozřejmě pořádné oslavíme. S našimi fanoušky teď v neděli po utkání s Pacovem a pak ještě po posledním zápase v Lípě,“ naznačil scénář postupových oslav Pohledu Jan Růžička, jednatel klubu i hráč v jedné osobě.

„V posledním domácím zápase chceme potvrdit, že je prvenství ve skupině ve správných rukách. Ale už můžeme hrát uvolněně,“ vzkázal nejbližšímu soupeři, který hraje o druhé místo.

Postupová výhra v Antonínově Dole se nerodila lehce. Soupeř Pohledu patřil k nejlepším na jaře v A skupině 1. B třídy, v prvním poločase nebyla převaha favorita nijak výrazná. „Naštěstí se nám podařilo jít do vedení, krásný úvodní gól obstaral v pětadvacáté minutě Marek Drlík,“ poukázal na nejvýraznější moment první půle Růžička.

Pořádně bouřlivá byla ve Speřicích, malé vísce na Pelhřimovsku, noc z neděle na pondělí. Fotbalový klub TJ Dálnice totiž v neděli rozhodl výhrou nad okresním rivalem Pelhřimovem o svém vítězství v letošním ročníku krajského přeboru Vysočiny.
Speřice mohly slavit. Měli jsme větší hlad, těšilo po potvrzení triumfu Holendu

Podle něho odpor protivníka definitivně zlomila druhá branka, kterou vstřelil brzy po přestávce Petr Slanař. Konečnou podobu pak dali výsledku Jakub Hospodka (ten se podepsal pod stý gól Pohledu v sezoně) a Tomáš Král. „Měli jsme ještě nějaké šance, ale skóre se už neměnilo,“ vracel se k utkání jednatel Pohledu.

Trenér Antonínova Dolu Ladislav Čurda po prohraném utkání moc mluvit nechtěl. „Gratuluji soupeři k postupu, ať se mu v 1. A třídě daří,“ říkal k duelu, který označil za nepovedený.

Antonínův Důl – Pohled 0:4 (0:1)
Branky: 25. Drlík, 56. Slanař, 69. J.Hospodka, 73. Král. Rozhodčí Kubeš. ŽK 1:2. Diváci: 45.


Načítám tabulku …