Jeho ovečky měly doslova raketový start do přípravného období, když hned na jeho začátku sehrály přípravný duel s divizním Pelhřimovem. Prohra 2:6 tehdy plně odpovídala rozdílné fázi, v níž se oba týmy nacházely.

K únorové prohře 2:3 proti Měřínu, celku z I. A třídy, měl lodivod SK Huhtamaki větší výhrady. „Mančaft jsme měli rozdělený na dvě party, každá dostala šanci na jeden poločas. První půlka, kterou jsme vyhráli dva nula, se nám povedla lépe. Po změně stran dostal šanci mladší výběr, v němž byli kluci z dorostu, a bylo znát, že ještě nemají zkušenosti,“ pousmál se Hekerle.

Našel na tom ovšem okamžitě také pozitivum. „Zkoušeli jsme, proto bylo dobře, že se ukázalo, kde nás tlačila pata. Nám ten zápas hodně dal, abychom viděli, kde máme rezervy a zapracovali na nich.“

Obrany divizních celků už na jaře nebude prohánět útočník Marek Šerý (v černém dresu). Střelecké eso fotbalistů FC Žďas Žďár si to totiž namířila za angažmá do Rakouska.
Odchod snajpra! Rakousko je nová výzva, říká Šerý, už bývalé střelecké eso Žďáru

O uplynulém víkendu Okříšky absolvovaly soustředění, v jehož rámci zdolaly Jevišovice, účastníka jihomoravské I. B třídy, vcelku přesvědčivě 6:3. „Hráči byli po zátěži, přesto byl průběh utkání takový, jaký jsme si představovali,“ těšilo lodivoda mančaftu z Třebíčska.

A pokračoval. „Byli jsme více na míči a dostávali se do většího množství šancí než proti Měřínu. Opět jsme protočili dvě jedenáctky, zápas zase splnil svůj účel.“

Třemi brankami se v zápase blýskl útočník Filip Dvořák, který je v kádru lídra přeboru na zkoušce z Předína. „Je to mladý a perspektivní útočník, takový štírek. Rychlostně je na tom velice dobře, uvedl se také gólově. Po nedělním utkání proti Jemnicku se u něj rozhodneme, protože tvrdím, že v tomto věku musí fotbalista hrát a ne sedět na lavičce,“ poznamenal.

Hned v prvním jarním kole na sebe ve velkém derby na Bouchalkách narazí domácí fotbalisté Žďáru nad Sázavou (bílé dresy) a Nového Města na Moravě (v modrém).
Proženou fotbalisté Vrchoviny největší favority? Žďár přišel o svého kanonýra

Druhým testovaným hráčem je Martin Švaříček z Brtnice. „Také on, protože stejně jako Dvořák dosud nastupoval v okresní soutěži, si musí hlavně zvyknout na mnohem vyšší tempo. Je mu ale teprve devatenáct let, je šikovný na balonu, dostatečně rychlý, navíc může hrát na hrotu útoku, nebo ve středu zálohy. Ještě uvidíme,“ nechal Hekerle tuto otázku otevřenou.

Pokud jde o herní stránku, není dva týdny před jarním mistrovským startem zcela spokojený. „Spokojený jsem s tím, že se nám vyhýbají zranění. Jen Filip Rampír musel po utkání s Jevišovicemi na rovnání nosu. Herně nám to však ještě trochu skřípe,“ neskrýval.

Důvod je prostý. „Pořádně jsme se ještě nedostali na hřiště, všechno jsme trénovali v domácím prostředí. Což je menší umělá tráva u školy a tělocvična. Teprve teď začneme pracovat na kombinaci, která nám dosud vázla. Proto doufám, že se budeme zlepšovat,“ vyslovil své přání.

První polovina letošního divizního ročníku fotbalistům Havlíčkova Brodu (v bílých dresech), ale i Humpolce (v pruhovaném) vyšla velmi dobře. Na jaře na tyto výkony hodlají navázat.
Fotbalisté Brodu i Humpolce chtějí na jaře ještě vylepšit své vydobyté pozice

Teď v neděli se Okříšky utkají s Jemnickem, následující sobotu pak v generálce se Šebkovicemi, v obou případech na umělé trávě Jaroměřic nad Rokytnou.

A zkoušet už se bude jen minimálně. „Už bychom chtěli na hřiště postavit zhruba to, s čím půjdeme do prvního zápasu, hned extrémně náročného, proti druhé Fotbalové škole Třebíč. Fáze zkoušení a otrkávání, především pro kvartet dorostenců, které jsme zkoušeli, už je pro tuto chvíli u konce. Ještě mají čas,“ dodal Hekerle.


Načítám tabulku ...