Nikam nespěchali. Fotbalisté Okříšek si minulý týden dali ještě pauzu a k obnoveným společným tréninkům premiérově vyběhli toto úterý. „Kluky jsem dlouho neviděl, proto jsem zvědavý, jak na tom budeme,“ neskrýval kouč stabilního účastníka elitní krajské soutěže Vladimír Hekerle.

Minulý týden ještě dal svým ovečkám volno, protože chtěl vyčkat, jak se nepříliš čitelná situace s trénováním vyvine. „Nemělo cenu někam pospíchat. Poprvé se sejdeme dnes (v úterý – pozn. autora) a zatím mám takovou představu, že bychom se scházeli dvakrát týdně,“ nastínil.

Jisté to ale není. „Samozřejmě bude záležet na okolnostech. Třeba vláda něco na konci tohoto týdne opět změní,“ připustil.

Trvající omezení při trénincích jej ovšem, podobně jako drtivou většinu jeho kolegů, nenechávají chladným. „Smysl těch omezení příliš nechápu. Především jde o rozestupy, ať již desetimetrové nebo jen šestimetrové. Vždyť trénujeme venku. Ještě bych to pochopil u mládežníků, těch nejmladších, ale u mužů… Postrádám v tom hlubší důvod,“ přiznal.

Navíc má v tomto směru ještě jednu obavu. „Podle mého to může některé hráče akorát otrávit. Takhle trénovat delší dobu nejde,“ zdůraznil.

Tréninky už by se měly odehrávat v domácím prostředí. „Budeme se řídit podle počasí, ale když už kluky uvidím po tak dlouhé době, nerad bych je tahal na umělou trávu. Využijeme našeho tréninkového hřiště,“ potvrdil.

A jak vypadá kádr Okříšek? „Žádné negativní zprávy nemám. Věřím proto, že jsou hráči zdravotně v pořádku,“ doplnil Hekerle.


Načítám tabulku …