V sobotu jeho ovečky zdolaly před vlastními fanoušky juniorku Vrchoviny jasně 4:1. „Myslím ale, že tak jednoznačný zápas, jak by se možná zdálo podle výsledku, to nebyl,“ uznal zkušený trenér.

Jeho celku vyšel především první poločas, po němž lídr tabulky vedl 3:0. „Na jaře to byl rozhodně náš nejlepší výkon. Dali jsme tři branky, navrch jsme ještě další šance nevyužili,“ pochvaloval si.

Po změně stran už šel výkon SK Huhtamaki přece jen dolů. „Nevím, jestli jsme polevili díky tomu poločasovému výsledku. A to i přesto, že jsem kluky o přestávce upozorňoval, že stačí jeden inkasovaný gól a hosté budou zpátky ve hře. A to se také stalo,“ lehce si postýskl.

Dramatizace však trvala jen chvíli. „Vrchovina si ještě vytvořila nebezpečné situace, ale čtvrtý gól v jejich síti definitivně rozhodl. Pak už jsme utkání v pohodě dohráli,“ popisoval Hekerle.

Díky zaváhání druhé Třebíče na půdě o záchranu bojující Bystřice se náskok Okříšek na čele tabulky zvýšil na tři body. „Tak trošku jsem s tím počítal, protože Bystřice má nového trenéra. Navíc se do týmu vrátili zkušení hráči,“ neskrýval.

Naopak Okříškám se dále daří vyhrávat i duely, v nichž nejsou lepším týmem. Jako třeba o týden zpět na půdě rezervy Žďáru. „Ten zápas se nám herně nepovedl, byli jsme horším mužstvem. O to cennější však takové výhry jsou,“ lebedil si.

A ještě na toto konto dodal. „Kluci jsou ve svých hlavách nastavení tak, že žádný souboj či zápas jen tak neodchodí. Jako trenér za to můžu být jedině rád, že to takhle je, mám aspoň o jednu starost méně. Nikdo na hřišti nic nevypustí, všichni příkladně bojují, v tomhle není sebemenší problém,“ ocenil Hekerle.


Načítám tabulku ...