Druhý celek krajského přeboru Vysočiny je bez trenéra. Fotbalisty Nové Vsi opustil kouč Václav Pohanka, který zamířil do divizního Žďáru nad Sázavou. Nového kormidelníka celek z Novoměstska aktuálně hledá. „Není to nic jednoduchého, najít na tuto úroveň trenéra je docela obtížné,“ přiznal předseda Nové Vsi Josef Starý.

Jeden neúspěšný pokus už absolvoval. „Oslovili jsme jednoho mladšího kouče z blízkého okolí, který už ale má dostatek zkušeností. Naši nabídku se bohužel rozhodl odmítnout,“ popisoval předseda klubu z Nové Vsi.

S pocitem celkem slušně oddělané práce se mohli k zimní přestávce odebrat divizní fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem (v červeném). Po podzimní části letošního ročníku čtvrté nejvyšší soutěže vězí v klidném středu tabulky.
Klíčový byl příchod gólmana, vysvětlil podzimní obrat Bystřice její kouč Veselý

Další dvě vytipovaná jména prý patří k tomu zkušenějšímu, co se v regionu nabízí. „Budeme s nimi jednat. Jedná se o trenéry, kteří mají zkušenosti i z vyšší soutěže, věřím, že se s jedním z nich domluvíme. Jména bych ale nerad prozrazoval,“ řekl.

Ačkoliv se zdá, že času je dostatek, chtějí mít v Nové Vsi otázku obsazení trenérského postu brzy vyřešenou. „Čím dříve, tím lépe. Přece jen je potřeba, aby nový trenér naplánoval zimní přípravu,“ dodal Starý.

Odcházející Václav Pohanka působil v Nové Vsi rok a půl. V loňské nedohrané sezoně se jeho mužstvu dařilo, když jako jediné dokázalo držet krok se suverénním Pelhřimovem. Také letos se Nové Vsi dařilo, když je za vedoucími Speřicemi opět druhá.

Václav Pohanka opouští lavičku fotbalistů Nové Vsi a ujímá se trenérského kormidla v divizním Žďáře nad Sázavou.
Jméno nového kouče odtajněno. Divizní fotbalisty FC Žďas Žďár povede Pohanka

Za posledních deset let to bude již pátá změna na trenérském můstku Nové Vsi. Po třech sezonách skončilo v roce 2013 angažmá Vítězslava Machatky. Na další čtyři ročníky se tehdejšího účastníka 1. A třídy ujal Jan Nečas, jemuž se s týmem podařilo vrátit zpět mezi krajskou elitu.

V červenci roku 2017 se stal trenérem Nové Vsi Radek Šikola a zůstal v této roli skoro po celé tři roky. Změna přišla až loni v květnu, kdy se týmu ujal právě Václav Pohanka.


Načítám tabulku ...