Už ale bez tří hráčů loňského kádru. „Peňáz se vrátil zpět do Jimramova, Lukáš Komínek se rozhodl skončit, jeho mladší bratr Vojtěch je pro změnu pracovně v Norsku,“ popisoval trenér Nové Vsi

Se začátkem září pak mohou nastat problémy ještě se dvěma hráči. „Dacer s Nečasem začnou pracovat v Praze, takže přes týden budou mimo. Na víkendy se budou vracet, ale pokud bychom třeba v neděli hráli někde daleko venku, k dispozici asi nebudou,“ nastínil.

V kolonce příchodů je také několik jmen. „Na pozici stopera přišel z Moravce jako náhrada za Lukáše Komínka obránce Tomáš Toufar. Domluvili jsme se také s gólmanem Tomášem Hajným, který bude připraven, pokud by jednička Jirka Fuksa nemohl nastoupit,“ prozradil.

Z vlastních zdrojů pak kádr doplnili tři borci. „Z béčka jsme do týmu posunuli Chalupu se Smržem, z dorostu se pak zapojil Karel Žváček,“ doplnil.

I přes tyto změny se základní sestava celku z Novoměstska už krystalizuje. „Představu mám, pokud budou všichni zdraví, je sestava daná. Je otázkou, jak na tom budeme zdravotně, vstoupí do toho dovolené, k tomu se Žák i Fuksa žení, těch komplikací pro zápasy bude dost,“ pousmál se Nedvěd.

Své ambice v Nové Vsi oproti loňsku nikterak nesnížili. „Chceme být v tabulce co nejvýše. Do šestého místa, na němž jsme skončili minule, to bude standard, já bych rád byl do čtvrtého místa,“ sdělil.

Favority na postup vidí lodivod Nové Vsi jasně. „Jsou sice nováčkem, ale jednoznačně se bude o postup prát FŠ Třebíč. Vzhledem k tomu, jak hráli na jaře výborně, tak také Chotěboř. U nich ale bude záležet na tom, zda budou hrát Dvořák a Somerauer. Ti dokázali výborně usměrňovat mladé kluky. Nahoře budou i týmy Kamenice a Sapeli,“ předestřel.

Po postupu béčka Žďáru a sestupu Bystřice z divize získala Nová Ves dvě atraktivní derby. „Nás letos čekají buď soupeři z blízka, nebo daleké štreky do Pacova, Žirovnice či Kamenice. Ale derby budou zajímavá pro nás i diváky. Teď jen, aby chodili,“ dodal Nedvěd.