Nováček B skupiny fotbalové I. B třídy slaví. V neděli ve šlágru 25. kola porazily Bory 3:0 Radešínskou Svratku a rychle míří o další soutěž výš. Bory mají kolo před koncem tři body k dobru na druhá Luka nad Jihlavou a na šest bodů odskočily právě Radešínské Svratce. Do I. A třídy postupují dva nejlepší.

Utkání rozhodl rychlý první gól. Hostům se hned v úvodu nezaviněně zranil klíčový stoper Vít Skryja a než stačili vystřídat, prosadil se zblízka po standardní situaci borský Jiří Dvořák. „Tenhle moment rozhodl. V deseti jsme ve vápně chybovali, domácí toho využili,“ zdůraznil trenér Radešínské Svratky Martin Mužátko.

Hosté sice byli fotbalovější, ale nedostávali se do šancí. „Radešínská Svratka byla herně lepší, musím před jejich výkonem smeknout. My jsme ale dobře bránili a hrozili z brejků,“ hodnotil utkání hrající borský trenér Milan Špaček.

Divizní fotbalisté Havlíčkova Brodu (v bílých dresech) podlehli v předposledním kole letošního ročníku na domácí půdě Tasovicím 0:2 a jistě tak skončí na předposledním místě.
OBRAZEM: Slovan podlehl Tasovicím, fotbalisté Žďáru si pojistili druhé místo

Jeden z brejků přetavili domácí ve druhý gól, po přihrávce Miroslava Ochrany skóroval Josef Starý. Těsně před přestávkou uzavřel skóre Milan Špaček, který se z trestného kopu po faulu na Hynka Ráčka trefil přes zeď bránící Radešínské Svratky.

Hosté sice i po přestávce měli více ze hry, ale osmičlenný obranný val Borů nedokázali překonat. „V neděli nám chybělo i nezbytné štěstí. S výkonem našeho mladého mužstva jsem ale spokojený. Hrajeme pohledný fotbal, z nedělní porážky se nehroutíme,“ připomínal Martin Mužátko, který dobře ví, že rychlý návrat zpátky do I. A třídy se letos nejspíš nepovede.

Jenže úplně nereálný není. Pokud v posledním kole porazí Radešínská Svratka Počítky, Luka nad Jihlavou (v závěrečném kole sezony hostí Moravské Budějovice) musí k udržení druhého místa uhrát bod. Radešínská Svratka hraje v sobotu, Luka nad Jihlavou v neděli.

V pátečním vyhroceném derby mezi fotbalisty Velkého Meziříčí (v červeném) a Nového Města na Moravě (v zelených dresech) se body nakonec před sedmi stovkami diváků dělily.
PODÍVEJTE SE: Gól fotbalistů Meziříčí v derby proti Vrchovině, ale i další šance

Stejně tak bod k jistotě prvního místa potřebují Bory, které končí v sobotu ve Starči. „Chceme postupovat z prvního místa! Vezeme se na vlně, poprvé v historii klubu budeme hrát I. A třídu. Máme velkou podporu diváků, ale začínáme postupně zúročovat i práci s mládeží. Omlazení je vidět i na áčku,“ poukázal na některé rysy fotbalu v Borech Milan Špaček.

O obou postupujících klubech je už rozhodnuto v západní skupině. Zde si účast v příštím ročníku druhé nejvyšší krajské soutěže s předstihem zajistili fotbalisté Přibyslavi a Tisu. Prvně jmenovaný celek má v tabulce před svým pronásledovatelem tříbodový náskok a po loňském dobrovolném opuštění krajského přeboru se po roce vrací do druhé nejvyšší krajské soutěže.

Naopak do okresního přeboru zřejmě z obou skupin zamíří pětice mančaftů. Vedle celků na třináctém a čtrnáctém místě pak také mančaft s horší bilancí na dvanáctém místě v obou skupinách.


Načítám tabulku ...