Podzimní vítěz soutěže prohrál 0:2 s Moravskými Budějovicemi a přepustil jim vedení. Nový lídr má nyní rovných třicet bodů a před Radešínskou Svratkou dvoubodový náskok.

Úvodních pětačtyřicet minut nabídlo herně vyrovnanou podívanou, v níž bylo znát, že ani jedno mužstvo nechce udělat chybu. Přesto dvakrát na domácí straně a jednou na té hostující zazvonila tyčka.

Do druhé půle tak oba celky vstupovaly za bezbrankového stavu. O výsledku rozhodla závěrečná dvacetiminutovka.

Po více než čtyřech měsících se postavili k mistrovskému utkání fotbalisté v krajských soutěžích. V Pelhřimově (v bíločerném) se představilo Sapeli Polná.
Na čele přeboru dál ujíždí fotbalisté Pelhřimova, u dna si pomohly Dukovany

Rovných dvacet minut před koncem si dal domácí Vít Skryja po přímém kopu Moravských Budějovic vlastní gól a vítězství hostů pojistil o devět minut později po pěkné individuální akci moravskobudějovický kapitán Martin Pařízek. „Rozhodla naše trpělivost a zkušenosti,“ poznamenal k vítězství trenér Moravských Budějovic Tomáš Kyzlink.

Nedělní duel v Radešínské Svratce se hrál na těžkém terénu, utkání charakterizovaly spíš souboje než povedené fotbalové akce. „Hosté se s podmínkami lépe vyrovnali, dobře bránili, herně byli lepší. Tři body si zasloužili,“ hodnotil utkání trenér Radešínské Svratky Martin Mužátko.

Jeho mužstvo mělo šanci hned v úvodu a pak pro změnu v samotném závěru, když míč skončil v síti Moravských Budějovic po sporném ofsajdu.

Důležité body v sobotním dopoledním souboji se Starou Říší vybojovali divizní fotbalisté Havlíčkova Brodu (v bílých dresech).
Fotbalisté Brodu konečně vyhráli. Jinak by bylo ve hře mé odvolání, tušil Adamec

Hosté ale měli zápas pod kontrolou. „Koncovku jsme zvládli díky lepší fyzičce. Vítězství na hřišti Radešínské Svratky ale nepřeceňujeme, jarní část soutěže je na samém začátku, ještě je ve hře hodně bodů,“ připomínal Tomáš Kyzlink.

Podobně pohlíží na začátek jarních mistrovských bojů i Martin Mužátko. „Prohra na úvod jara nás mrzí, ale neděláme si z ní těžkou hlavu. Soutěž bude ještě dlouhá,“ doplnil ohlédnutí za úvodním jarním zápasem trenér Radešínské Svratky.

V příštím kole hraje Radešínská Svratka v Rudíkově a Moravské Budějovice hostí Stařeč.


Načítám tabulku ...