Dva roky zpět získali za celý podzim hubených pět bodů. Vloni za osm kol pouhopouhé dva. Navíc v klubu z Moravce neskrývali, že uvažují o dobrovolném opuštění krajských fotbalových soutěží na Vysočině.

Střih do druhé poloviny října letošního roku. Moravec má po jedenácti kolech východní skupiny 1. A třídy na svém kontě dvaadvacet bodů a je třetí!

Kde hledat příčiny takového obratu? „Důvody jsou dva. Tím prvním, že se v létě mužstva po letech opět ujal trenér Luboš Tulis. Ten představuje pro tým skutečnou autoritu. Bylo už potřeba, aby mančaft někdo vedl a nebyl to takový kamarádský fotbal,“ sdělil kapitán Černý.

Už sedm kol v řadě jsou v letošním ročníku východní skupiny 1. A třídy bez porážky fotbalisté vedoucích Rapotic (v zeleném).
Fotbalisté Rapotic válcují konkurenci. Chceme být půlmistrem, neskrýval Kovařík

Druhým bylo posílení kádru. „Naši ofenzivu výrazně zvedly návraty Fandy Kováře ze Žďáru a Libora Šebka ze Strážku. Vzadu je zase obrovsky cítit, že máme po návratu Radka Lisého v brance skutečného gólmana. Předtím musel mezi třemi tyčemi zaskakovat hráč z pole a to je prostě znát,“ připomněl.

Navíc se do kádru podařilo zapojit také další hráče. „Po dvou úvodních porážkách jsme jeli ve třetím kole do Kostelce a z bídou dali dohromady sotva jedenáct hráčů. Tehdy vypomohli Vlasta Cícha s Víťou Tomkem, který dokonce vstřelil vítěznou branku. Když je potřeba, oba nám vypomohou, což se opakovalo také při výhře na hřišti béčka Žďáru,“ ocenil kapitán Moravce.

Pohoda v mančaftu se projevila v posledním kole, v němž celek ze Žďárska na domácí půdě přejel druhé Dukovany výsledkem 3:0. „Od nás to byl opět velmi dobrý výkon. Jakmile jsme zkraje druhé půle vstřelili druhou branku, začali se hráči hostů mezi sebou hádat, navíc úplně zbytečně vyjížděli také na rozhodčí. V klidu jsme tak zápas zvládli,“ pochvaloval si.

Fotbalisté FC Žďas Žďár (v bílém) se v neděli stali prvním klubem, který v tomto ročníku připravil o body juniorku Zbrojovky Brno (v červeném).
OBRAZEM: Fotbalisté Žďáru jako první v soutěži obrali lídra, remizoval i Ždírec

Od vedoucích Rapotic nyní fotbalisty Moravce dělí na třetím místě šest bodů, mají ovšem jeden zápas k dobru. „S takovým umístěním jsme vůbec nepočítali. Před sezonou bychom všichni brali, pokud bychom se drželi lehce nad propastí. Po dobrých výsledcích je ovšem v naší hře cítit lehkost, která nám v obou předchozích sezonách chyběla,“ lebedil si.

A může to být ještě lepší. V závěru podzimu totiž Moravec nejprve čeká výjezd na půdu posledních Počítek a poté dvojzápas s trápící se Želetavou.

„V Počítkách, kterým se ze sestavy vytratila většina opor, bychom určitě chtěli bodovat. Poté, jak jsme si poradili s Dukovany, bychom neměli mít důvod se bát ani Želetavy. Uvidíme, jak se nám bude dařit,“ uzavřel kapitán Moravce Martin Černý.


Načítám tabulku ...