Podzim se jim vydařil, do jarní části by navíc mohli jít ještě silnější. Řeč je o fotbalistech Kamenice nad Lipou.

Čtvrtý celek podzimní tabulky krajského přeboru Vysočiny by totiž měl mít ve druhé polovině k dispozici nadupanější mančaft. „Čekáme na návrat tří až čtyř dlouhodobých marodů,“ prozradil po podzimu kouč Slovanu Zbyněk Jaroš.

Do zimní přípravy počítá s početným kádrem. „Když přičtu uzdravené hráče a dva dorostence, kterým dáme příležitost, počítám s nějakou dvacítkou fotbalistů,“ potvrdil.

Obtížnou úlohu mají ve stále větší míře fotbaloví rozhodčí na všech úrovních. Kraj Vysočina bohužel není v tomto směru žádnou výjimkou. Dočkáme se brzy pozitivní změny?
Zima: Trápí mě zvýšená agresivita vůči rozhodčím od fotbalistů, ale také diváků

Současně se ale nevyhýbá ani případnému posílení zvenčí. „Na nic netlačíme, šli jsme do sezony s tím, že vsadíme na vlastní kluky. Máme ale vytipované mladé a zajímavé hráče, třeba se někoho podaří dotáhnout,“ přemítal.

Po půlročním seznámení s týmem chce čtyřicetiletý trenér dál pokračovat v jeho přestavbě. „Stále ještě nejsme v organizaci hry tam, kde bychom chtěli být. Je to běh na dlouhou trať, ale už jsme urazili slušný kus cesty,“ pochvaloval si.

Výhodu deseti domácích zápasů z jarních třinácti Jaroš nepřeceňuje. „Velmi lehce se to může otočit proti nám. Je jen na nás, jak se na tuto skutečnost nastavíme,“ zdůraznil.

Opět po dvanácti letech povede fotbalisty Velkého Meziříčí v moravskoslezské divizi D trenér Milan Volf. Podaří se mu záchrana loni ještě třetiligového celku?
Návrat na místo činu. Fotbalisty Velkého Meziříčí bude opět trénovat Milan Volf

Odvetné boje v tomto soutěžním ročníku zahájí fotbalisté Kamenice nad Lipou domácím soubojem proti Sapeli Polná v neděli 24. března. O týden později dorazí na Pelhřimovsko Ledeč nad Sázavou, ve třetím jarním kole pak o záchranu bojující Žirovnice.


Načítám tabulku ...