Loni za celý podzim nasbírali čtyřiadvacet bodů a patřilo jim třetí místo. O rok později získali o bod více, ale stačilo jim na to pouze deset utkání. Není proto divu, že s podzimní částí panuje u rezervy třetiligové Vrchoviny spokojenost.

Titul půlmistra východní skupiny 1. A třídy je s pětibodovým náskokem na druhou Želetavu ve správných rukou. „S našimi výsledky a postavením v tabulce jsme spokojeni. Současně chci ale říci, že v naší hře bylo plno nedostatků. Na nich musíme zapracovat v zimní přestávce, abychom se pokusili splnit cíl, který jsme si v kabině před sezónou určili,“ sdělil kouč béčka Nového Města na Moravě Petr Follprecht.

Ten byl na jaře zklamaný z toho, že se předešlý ročník nedohrál. Už loni se totiž chtěl se svým mančaftem pokusit o postup do krajského přeboru. Z tohoto cíle nikterak neslevil. „Nemyslím to nikterak vychloubačně, ale už před sezonou jsem hráčům jasně řekl, že s takto kvalitním mužstvem nemůžeme myslet na nic jiného než na postup,“ sympaticky přiznává ambice.

Po podzimní části tohoto ročníku krajského přeboru se zdá, že by svěřenci kouče Václava Pohanky mohli být největším konkurentem vedoucího Pelhřimova.
Přístup hráčů byl stoprocentní, pochvaloval si po úspěšném podzimu Pohanka

Jeho svěřenci na podzim předváděli doslova střelecké hody. Osmatřicet vstřelených branek v deseti utkáních, to znamená průměr skoro čtyř branek na zápas!

O více než polovinu z nich, o rovných dvacet gólů, se postaralo útočné duo Lukáš Slavíček, Michal Šmída. „Podle mého jsou oba naši útočníci pro tuto soutěž velice nadstandardní. Je pravdou, že dříve se vedle sebe příliš neuměli poskládat, ale nyní, když jsme Ládíka (Michal Šmída – pozn. red.), posunuli lehce pod Slávu, utvořili nejlepší útočnou dvojici v soutěži,“ pochvaloval si.

Jak už bylo zmíněno, cíl pro jarních šestnáct kol mají v Novém Městě jasný. „Nebudu alibista, nechci se za něco schovávat. Dál platí, že soutěž chceme vyhrát. Doufám, že se současná nepříznivá situace v novém roce zklidní a my se v lednu budeme moci vrhnout do tréninku, abychom dokončili cíl, který jsme si vytkli,“ zdůraznil Follprecht.