Předchozí
1 z 5
Další

LÍDR

Utkání 1. A třídy mezi Mírovkou (v modrém) a Rozsochatcem nabídlo sedm branek a dvě červené karty.Světlá nad Sázavou sice vstoupila do sezóny nečekanou domácí prohrou s Mírovkou (v modrém), ale postupně se tým rozjel a přezimuje na první příčce tabulky.Zdroj: Deník/Karel Líbal

Druhý nejlepší útok, rovněž druhá nejpevnější defenzíva. K tomu jen tři porážky, zato devět vítězství. První příčka Světlé nad Sázavou po podzimu je zasloužená. „S tak kvalitní defenzívou jsem před sezónou ani nepočítal,“ usmívá se trenér Jan Pohnětal.

Přitom hráči Světlé vstoupili do soutěže strašidelně, dvojicí porážek. Na ní ale razantně zapomněli při následné sedmizápasové vítězné sérii.

Půlmistr má ambici soutěž vyhrát a po sedmi letech se vrátit do krajského přeboru. „Uvidíme, jak se s tím poperou naši mladíci především v hlavách,“ upozorňuje zároveň na jistou nezkušenost týmu Pohnětal.

PRONÁSLEDOVATELÉ

Fotbalisté Štok připravili v šestém hraném kole 1.A třídy první porážku hostujícímu Pohledu (v bílém).Fotbalisté Pohledu (v bílém při utkání ve Štokách) mají čelo tabulky na dohled.Zdroj: Deník/Karel Líbal

Na své soupeře během podzimu dlouho shlížel z první příčky nováček z Tisu. Největší překvapení však v závěru kosila zranění nejlepších hráčů a přišlo několik klopýtnutí. Přesto je druhé místo o pouhý bod za lídrem velmi lichotivou vizitkou práce v klubu.

Tradičně na přední pozice patří Pohled, který ztrácí dva body na Světlou a bod na Tis. Stejně jako lídr prohráli Pohledští jen třikrát, z toho jednou právě ve Světlé. Tis naopak na své půdě porazili.

Na dramatické jaro a souboj tria z Havlíčkobrodska o první příčku je tak parádně zaděláno. „Případnému postupu se nebráníme, ale není to naše priorita,“ uvedl směrem k jarním ambicím klubu Michal Sobotka, který dovedl podzim jako zastupující trenér po odchodu Radima Sehnala.

KLIDNÝ STŘED

Kostelečtí fotbalisté (v červeném) zvítězili v Přibyslavi 2:1 (1:0) a ztrácí jediný bod na vedoucí Pohled.Kostelečtí fotbalisté (v červeném ve vítězném utkání v Přibyslavi) dokázali na podzim trápit lídry soutěže.Zdroj: Deník/Karel Líbal

Dobrý vstup do soutěže měly Košetice, které vyhrály první tři zápasy. Poté přišly spíše klopýtavé výsledky, ale po druhé třízápasové vítězné šňůře na závěr podzimu je tím tradičně opět v bezpečné první polovině tabulky.

Druhým příjemným překvapením jsou výsledky, hra i umístění Kostelce. Ten se na jaře zachránil jen shodou ostatních výsledků, ale na podzim nabídl zcela jinou tvář. Atraktivní kopanou dokázal zaskočit i favority – porazil Pohled, remizoval se Světlou. Navíc dokázal vyhrávat zápasy s týmy z konce tabulky, což přineslo řadu cenných bodů.

Do silného a klidného prostoru tabulky patří tradičně Lípa, stejně jako rezerva Havlíčkova Brodu. Letos se k nim připojil i nováček z Chotěboře a také Rozsochatec, který prožil před rokem příšerný podzim. Letos jsou ale jeho výkony výrazně lepší a zaslouženě obsadil místo v první polovině tabulky.

Drží se i Mírovka. Ta sice odstartovala do soutěže výhrami ve Světlé a Štokách, v dalších jedenácti zápasech však brala tři body už jen dvakrát. I tak je ale bezpečné desáté místo s odstupem na poslední příčky změnou oproti jarnímu boji o záchranu do posledního kola.

STAROSTI SE ZÁCHRANOU

V šestém kole 1. A třídy vyhráli fotbalisté Lípy (v zelenobílém) v Třešti 2:1 (2:1).Hráči z Třeště (v modrém) na podzim vyhráli pouze dvakrát a s devíti body přezimují na poslední příčce.Zdroj: Deník/Karel Líbal

Rezerva Humpolce byla dlouho na samém dnu pořadí, druhá polovina podzimu ale týmu vcelku vyšla. V sedmi zápasech třikrát vyhrála, k tomu dvakrát brala bod a trošku se od spodku odlepila. Se svými bezprostředními konkurenty navíc Humpolečtí neprohráli.

Třetí z nováčků, Přibyslav, zatím svoje místo v soutěži hledá. Sice prohrál jen šestkrát, bodové ztráty ale přináší časté remízy, které zatím tým sráží v tabulce dolů.

Překvapením je jistě umístění Štoků. Tým tradičně hodně inkasuje, letos ale ubral na střelecké efektivitě. Jen čtyři celky daly méně branek, více jich dokonce nastřílel i poslední tým pořadí.

Tím jsou fotbalisté z Třeště. V minulé sezóně sice také přičichli k těžkým záchranářským bojů, konečné sedmé místo ale bylo příjemné. To rozhodně není aktuální umístění. Fotbalisté z Jihlavska si zapsali pouze dvě výhry, a především – inkasovali nejvíce branek ve skupině. Bez zlepšené defenzívy to bude mít tým na jaře hodně těžké.

Hodnocení podzimu pohledem klubů se budeme věnovat od příštího týdne. Sledujte na webech Deníku.