Aby ne, když hráči klubu z obce pod Žákovou horou podlehli staršímu dorostu Žďáru vysoko 2:6. „Některé hráče jsem v zimě viděl úplně poprvé. Na hřišti to pak vypadalo tak, jako bychom si přišli jen tak zahrát fotbal,“ hněval se kouč Herálce Zdeněk Cach mladší.

Posily s otazníkem

Jeho tým přitom na jaře čekají v 1. A třídě záchranářské boje. „Každý hráč by si měl uvědomit, že bez fyzičky to prostě nepůjde. Někteří kluci netrénují a chybí jim fyzický fond. Navíc jsme nebyli kompletní, ze základu mi chybělo pět lidí,“ dodal lodivod Herálce.

Pozitivem jinak krajně nevydařeného zápasu byl test dvou případných posil, záložníka Hlouška a útočníka Formáčka. „Oba působí v okresním přeboru. Hlouškovi se v neděli moc nedařilo, Formáček pro změnu nemá natrénováno. Jinak se ale jeví tak, že by mohli být posilami. Budeme jednat, zásadní bude to, aby stíhali tréninky,“ vysvětlil Zdeněk Cach mladší.

Vydařená premiéra

Poprvé letos vyběhl ke svému utkání nováček druhé nejvyšší krajské soutěže z Měřína. Remíza 2:2 s o patro výše hrající rezervou Velkého Meziříčí má svoji cenu. „Byl jsem spokojený. Ačkoliv nám chybělo pět hráčů základní sestavy, tak jsme soupeře v první půli prakticky k ničemu nepustili,“ pochvaloval si poločasové vedení 2:0 hrající kouč měřínské Jiskry Karel Kružík.

Po změně stran už se kvalita domácích přece jen projevila. „Fyzička nám pomalu docházela, béčko Meziříčí zaslouženě vyrovnalo. Byl to pro nás náročný zápas proti kvalitnímu soupeři,“ uznal Kružík.