Do své druhé poloviny se nyní láme podzimní část letošního ročníku krajského přeboru Vysočiny. Až na jedinou výjimku se všechny zápasy 8. kola odehrají již v sobotu.

Kolo zahájí už od 10.00 fotbalisté předposlední Ledče nad Sázavou, kteří v domácím prostředí přivítají juniorku Žďáru nad Sázavou. Dalších pět duelů je na programu od 15.30.

Největší pozornost bude mířit do Třebíče. Ve druhém největším krajském městě totiž vyzve domácí nováček, Fotbalová škola, rozjetou Kamenici nad Lipou. Mezi pátým a druhým celkem tabulky je jen tříbodový rozdíl.

Shodně v domácím prostředí se představí v 8. kole moravskoslezské divize D fotbalisté Havlíčkova Brodu (v bílých dresech) i Žďáru nad Sázavou.
Pelhřimov uvidí okresní šlágr. Fotbalisté Žďáru se pokusí zaskočit lídra tabulky

FŠ Třebíč poslední dva duely vyhrála s impozantním skóre 11:0. „Na Sapeli jsme rozhodli třemi góly až v závěrečné desetiminutovce. Naopak minule doma proti Ledči jsme dali rychlé dvě branky, což nás uklidnilo a pak už jsme měli zápas pod kontrolou,“ hodnotil výhru 8:0 trenér Fošky Tomáš Franěk.

Nesmírně kvalitní, ale velice mladý kádr si pomalu zvyká na vyšší soutěž. „Je vidět, že zkušenosti postupně získáváme. Hráči si přivykli na krajský přebor, který je rozhodně výrazně kvalitnější než I. A třída, ale zvykají si také na soupeře,“ všiml si.

Nejlepší útok přeboru se poměří s týmem, který po loňském postupu už druhý rok čeří vody na špici tabulky. „Kamenici jsem osobně viděl na konci loňské sezony v Polné, takže neznámá to pro mě není. Je to kvalitní mančaft, což dokazují jeho loňské i letošní výsledky,“ ocenil trenér FŠ Třebíč.

Po šesti kolech naplňují fotbalisté Chotěboře (ve žlutočerném) roli jednoho z hlavních favoritů. Rezerva FC Žďas (v bílém) je coby nováček v klidném středu tabulky.
Přebor ve své čtvrtině: Fotbalisté Nové Vsi i Bystřice si začínají koledovat

Jak je ovšem v klubu, který se zaměřuje především na práci s mládež zvykem, soustředit se bude hlavně na svůj výkon. „Na našem stylu hry nic měnit nehodláme. Ať hrajeme proti druhému celku tabulky, nebo proti poslednímu, soustředíme se pokaždé především na náš výkon. Jiné to nebude ani proti Kamenici,“ potvrdil Franěk.

Ačkoliv zatím musí fotbalisté Kamenice nad Lipou hrát od začátku sezony jen na hřištích soupeřů, na jejich výsledcích to není vidět. „Jsme rádi za takový bodový zisk. Už bychom si rádi zahráli doma, ale soustředíme se jen na samotný fotbal,“ sdělil trenér Kamenice Zbyněk Jaroš.

Ten se týmu ujal v letní pauze a nastavil řadu změn oproti svému předchůdci. „Všechno nejde změnit hned. Něco se už povedlo, na to chceme navazovat,“ nastínil.

Neradostné chvíle zažívá v posledních dvou sezonách na trenérském můstku fotbalistů Velkého Meziříčí kouč Jan Šimáček (na snímku). Dočká se v brzké době zlepšení?
Fotbalisté Velkého Meziříčí padli na dno. Obával jsem se toho, přiznal Šimáček

Na souboj s Třebíčí se ale těšil. „Jdeme cestou fotbalu, Fotbalová škola také. K vidění by tak mohl být zajímavý fotbal. Určitě nás čeká jiný zápas, než byly ty předchozí,“ uvědomoval si Jaroš.

Jediné nedělní utkání 8. kola bude mít v Nové Vsi záchranářský nádech. Domácí celek, s pouhými čtyřmi body až dvanáctý celek tabulky, hostí od 15.30 poslední rezervu Velkého Meziříčí.

Ta výrazně doplácí na problémy divizního áčka, které je o patro výše rovněž poslední. „Při našich problémech jsme si museli od začátku sezony hráči z béčka vypomoci. Za něj pak museli naskočit dorostenci. Musím ale říci, že v některých utkáních měla rezerva trošku smůly,“ sdělil trenér áčka Meziříčí Jan Šimáček, který už letos za béčko nastoupil do tří zápasů.

KP VYSOČINY - 8. KOLO
SOBOTA: Ledeč nad Sázavou – Žďár B (10.00), Rapotice – Pacov, FŠ Třebíč – Kamenice nad Lipou, Žirovnice – Okříšky, Bystřice nad Pernštejnem – Chotěboř, Sapeli Polná – Nové Město B (vše 15.30).
NEDĚLE: Nová Ves – Velké Meziříčí B (15.30).


Načítám tabulku …