Pořád mají o co hrát. Řeč je o trojlístku fotbalových klubů, které si to ve víkendovém závěrečném kole krajského přeboru rozdají o druhé místo. Ve hře není jen prestiž, ale také možný postup do divize!

Od nové sezony budou mít tři skupiny moravskoslezské divize po šestnácti účastnících místo dosavadních čtrnácti. Z pěti krajských přeborů ve východní polovině republiky tak postoupí hned sedm mančaftů o patro výš.

Vedle pětice vítězů tak dojde ještě na dva kluby na druhých místech. A je určit nebude úplně jednoduché. Ve třech případech totiž má elitní krajská soutěž šestnáct mančaftů, na Zlínsku a Vysočině ale o dva méně.

V útoku fotbalistů České Bělé museli na jaře zaskočit v okamžiku velké personální nouze také třiapadesátiletý Martin Škaryd (vlevo) a o rok starší Petr Benc.
Jasný sestupující konečně slavil. Fotbalisté České Bělé poprvé v sezoně vyhráli

Pro určení pořadí mezi kvintetem na druhých místech tak bude použit koeficient. Ten bude jednoduchý. Počet získaných bodů se vydělí počtem zápasů a dva s nejvyšší hodnotou se budou radovat.

Na Vysočině je zatím druhá Chotěboř, která ale má aktuálně nejnižší hodnotu zmíněného koeficientu. „Hned po posledním vyhraném utkání nad Náměští jsme si zjišťovali, jak aktuální situace vypadá,“ přiznal trenér Chotěboře Martin Jakeš.

Velké emoce prožíval po přísném vyloučení stopera Mrni směrem k rozhodčímu o poločasové přestávce pátečního derby s Novým Městem kouč Meziříčí Jan Šimáček (vlevo).
Věřím, že zisk šesti bodů by nám zajistil záchranu, řekl kouč Meziříčí Šimáček

Druhým dechem ovšem dodává, že jeho tým není pod tlakem. „Na hráče jsme jej v zimě vytvořili cílem v podobě umístění na bedně, ale nikoliv postupem. Ten nás nechává v klidu,“ zdůraznil.

Celek z Havlíčkobrodska má na duo Slavoj Polná, Kamenice nad Lipou v tabulce jednobodový náskok. V posledním kole jej ale čeká nejtěžší možný soupeř. Výjezd na půdu Pelhřimova, který si rozhodně nebude chtít postupové oslavy pokazit prohrou.

Možnosti postupu pro druhý celek přeboru na Vysočině se ale nabízí i jinak. Hojně se spekuluje o tom, že FC Vysočina Jihlava odhlásí z divize rezervní tým. „Něco jsme slyšeli, ale je otázkou, co je na tom pravdy. Každým rokem se toho na konci sezony hodně napovídá,“ odmítl spekulace trenér Slavoje Pacov Lukáš Adamec.

Fotbalisté Náměště nad Oslavou (na snímku) budou v příští sezoně po letech opět působit "jen" v I. A třídě. O jejich sestupu z přeboru se rozhodlo o uplynulém víkendu.
Zázrak se nekonal. Fotbalisté Náměště už definitivně opouští krajský přebor

To v Kamenici se podobnými řečmi příliš nezabývají. Nováček totiž už nyní vysoko překonal ambice, s nimiž do premiéry v přeboru šel.

To ostatně potvrdil i jeho kapitán. „Naše cíle jsme určitě překonali. Skončit do třetího místa by ale bylo hodně pěkné,“ sdělil kapitán nováčka Tadeáš Zahradník.

DRUHÁ MÍSTA KRAJSKÝCH PŘEBORŮ NA MORAVĚ A SLEZSKU
KRAJ VYSOČINA: Chotěboř 47 – 1 – 1,88
JIHOMORAVSKÝ KRAJ: Kuřim 53 – 3 – 1,96
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ: Vratimov 60 – 2 – 2,14
OLOMOUCKÝ KRAJ: Kostelec 55 – 2 – 1,96
ZLÍNSKÝ KRAJ: Slušovice 48 – 1 – 1,92

První číslo označuje aktuální počet bodů, druhé zbývající počet zápasů, třetí aktuální koeficient.


Načítám tabulku ...