Jestli někdo velmi dobře zná kádr juniorky Vrchoviny, tak je to současný trenér Pelhřimova Richard Zeman. Klub ze Žďárska byl totiž jeho předchozí štací. Jeho svěřenci si však pokyny k srdci příliš nevzali a po dvaceti minutách ztráceli dvě branky. „Soupeři jsme věnovali vedení 2:0 po velkých hrubkách. Pak jsme byli do poločasu opaření, přesto jsme si vytvořili dvě šance,“ uvedl Zeman.

Fotbalové utkání mezi SFK Vrchovina Nové Město na Moravě a FC Viktoria Otrokovice.
VIDĚLI JSME: Triumf obětavosti. Veledůležitý záchranářský duel Vrchovina zvládla

To jeho protějšek Petr Follprecht byl spokojený: „Hráli jsme kvalitně a dokázali jsme využít okének v pelhřimovské defenzivě, o kterých jsme věděli.“

Ve druhé půli se hrálo podle pelhřimovských not. Silný tým Vrchoviny B, který vstoupil do utkání posílený předchozí sedmibrankovou výhrou nad Žirovnicí, však ještě jednou zahrozil. Po brance Hlaváče se ujal vedení 3:1.

Jenže dva rychle inkasované góly mu vzaly jistotu. „Zbytečně jsme znervózněli, navíc musel střídat obránce Dominik Bača. To se projevilo. Nepohlídali jsme si standardky, a na to jsme doplatili,“ povzdechl si Follprecht.

Závěr líbivého utkání byl již v režii Pelhřimova. „Byl to velmi zajímavý zápas, divákům se musel líbit. My jsme si pomohli standardními situacemi. Při nich se vykoupili naši stopeři, kteří v defenzivě tentokrát nebyli tak jistí,“ dodal k divokému zápasu Richard Zeman.

Se zápasem byl spokojený i Folprecht. „Naše hra byla dobrá. Odvedli jsme dobrý výkon, ale bohužel jsme nebyli odměněni. Remíza by byla spravedlivější, ale za mě mají takové zápasy větší smysl, než se trápit se soupeři, kteří hrají o záchranu,“ kontroval.

Fotbalisté Hodonína (v červenočerných dresech) porazili Žďár nad Sázavou 5:2.
FOTOGALERIE: Hodonín přestřílel Žďár nad Sázavou. Dva góly dal kanonýr Holek

Pět kol před koncem přeboru jsou stále nejspokojenější fotbalisté Speřic. Ti si podle předpokladů přivezli tři body z poslední Třebíče. Ztratila druhá Nová Ves, na horké půdě Okříšek totiž vybojovala jen bod za remízu 1:1. „Na Speřice ztrácíme osm bodů, hrajeme u nich za tři týdny. Budeme se snažit na ně pořád tlačit,“ uzavírá Zeman.