Pane předsedo, jaký byl podzim z pohledu krajské disciplinární komise?
Kromě Antonínova Dolu jsme na podzim neřešili nic extrémního. Letošní podzim byl velmi klidný. Porovnával jsem si ho i s loňským, a letos bylo méně trestů.

K tomu konfliktu v 1. B třídě se ještě vrátíme. Mě ale zaujalo i použití, a následné potrestání, pyrotechniky fanoušky Pacova na utkání krajského přeboru. Řešil jste již na kraji něco podobného?
To není zase až tak neobvyklé. Setkali jsme se s tím už několikrát. Většinou se jednalo o použití dýmovnic nebo světlic. Tím že to je zakázané a objeví se to v zápise o utkání, musíme to řešit. Většinou jen pokutou nižší úrovně.

Připomeňte si zajímavé momenty z fotbalového podzimu 2023. Navštívili jsme nejen duel Štoky - Pohled (v bílém).
OBRAZEM: Takový byl podzim na Vysočině. Připomeňte si dění v prvních třídách

I když mluvíte o klidném podzimu, ta karetní agenda je po každém kole poměrně rozsáhlá. Předpokládám, že tyto záležitosti řešíte bez přímé účasti hříšníků?
Disciplinární komise zasedá každý týden. Pokud se hráči či funkcionáři chtějí zúčastnit, tak na to mají právo. Jenom nahlásí, že přijdou. V případě závažnějších případů si aktéry na jednání zveme.

Velké tresty padly po utkání Antonínův Důl – Světlá nad Sázavou B. O co v tomto případě šlo?
Řešili jsme vyhrožování domácího brankáře rozhodčím, po utkání je potom naháněl k autu. Byly tam i prohřešky ze strany diváků. Ve zkratce prostě šlo o urážky a vyhrožování rozhodčím. (Více o incidentu v boxíku níže – pozn. aut.)

Abychom nekončili přes jinak bezproblémový podzim takto negativně. Co byste přál fotbalistům do jarní části soutěží?
Všem bych popřál hlavně zdraví a pohodu. Ať se všichni dají přes zimu dohromady zdravotně, protože víme, že v klubech má řada hráčů problémy a je potom pro ně složité dát tým dohromady. Doufám tedy, že se na jaře setkáme se všemi v plné síle.

Co se stalo v Antonínově Dole?
Střetnutí jedenáctého kola 1. B třídy mezi Antonínovým Dolem a béčkem Světlé nad Sázavou (1:5) mělo hektický průběh a především dohru po utkání.
Po půlhodině hry došlo k možná spornému rozhodnutí rozhodčích v pokutovém území Antonínova Dolu, se kterým vehementně nesouhlasil domácí gólman Zdeněk Šimek. V následné nepřehledné situaci po diskusi s asistentem rozhodčího brankář upadl na zem. Údajně po hlavičce od asistenta rozhodčích.
Podle zápisu o utkání ale k ničemu takovému nedošlo. Naopak domácí brankář inkasoval žlutou kartu za nesportovní chování.
Utkání se potom dohrávalo v hektické atmosféře, což nebývá ničím neobvyklým. Vše však vygradovalo po utkání.
Gólman Šimek počastoval odcházející rozhodčí sprškou ne zrovna spisovných slov, přidali se diváci. Jeden z rozhodčích byl i polit pivem, přivolána byla hlídka městské policie…
Disciplinární komise na svém jednání potrestala Zdeňka Šimka za „pohoršující, urážlivé a ponižující chování a vyhrožování vůči delegovaným osobám“ zákazem startu v osmi soutěžních utkání s platností od 26. října. Své si vyposlechli i zástupci klubu, kteří nakonec za „nesportovní chování diváků a jiných osob“ a nezvládnutou pořadatelskou službu dostali trest ve výši pět tisíc korun. Finanční postih si odnesl i Šimek. Za protesty udělená žlutá karta byla totiž jeho už čtvrtá na podzim, takže ještě přispěl na svazové konto tradiční pokutou dvě stě korun.